Sokół wrabiany w przestępstwo? Fatalna pomyłka brukowca

W artykule zamieszczonym w gazecie 'Super Express' pojawiło się zdjęcie znanego rapera Wojtka Sokoła. Problem w tym, że nie umieszczono go w dziale związanym z celebrytami, ale pod nagłówkiem 'Chciał zabić księdza'. Pomylono go z 24–letnim Adamem O., który groził duchownemu nożem.
Zrzut ekranu 2021-03-11 o 13.17.12.png

Pomyłki zdarzają się w każdej branży, w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Gorzej, gdy są one aż tak rażące. W końcu zdjęcie umieszczone w gazecie to kadr z jednego z teledysków Sokoła sprzed prawie 20 lat. Prawdziwy zatrzymany, czyli 24–letni Adam O., miał go na zdjęciu profilowym na Facebooku. Z jednej strony mogłoby to delikatnie tłumaczyć pomyłkę – z drugiej zaś wystarczy wkleić zdjęcie w wyszukiwarkę, by przekierowało nas do teledysku. Nie wymagało to zbyt dużej pracy.

W artykule możemy przeczytać, ze Adam O. Z Orszyna chciał ustalić na plebanii datę swojego ślubu. Gdy ksiądz jednak nie zgodził się na jego wymagania, wyciągnął nóż i zaczął grozić duchownemu. Pod rzekomym zdjęciem sprawcy widnieje tekst: "Adam O. (24 l.) za kratkami poczeka na ślub". 

Jakby tego było mało, artykuł ukazał się w dniu urodzin Sokoła. Jeśli 'Super Express' w taki sposób postanowił świętować ten dzień, to aż strach pomyśleć, co wymyślą w następnych latach. Sokół jeszcze nie odniósł się do tej sprawy, podejrzewamy jednak, że będzie wolał to jak najszybciej puścić w niepamięć.

"Niebywały skandal. Ale to tylko pokazuje, ile warte są te wszystkie zdjęcia z czarnymi paskami. 'Daj jakiegoś młodego typa i dodaj pasek na oczy'. Akurat źle trafili i się wydało" - skomentował sprawę na Twitterze Krzysztof Stanowski z grupy Weszło. 

Obecnie czekamy na wyjaśnienie sprawy i komentarz ze strony Grzegorza Zasępy, czyli redaktora naczelnego 'Super Expressu'. Swoje stanowisko ma przedstawić także managerka Wojtka Sokoła. 

Rzeczywiście osoba publikująca artykuł poszła na łatwiznę i wrzuciła zdjęcie z Facebooka sprawcy zdarzenia. Ciekawe co by było, gdyby zamiast Wojtka Sokoła, Adam O. miał na profilowym kogoś np. z uniwersum Marvela.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter Czwartek 11.03.2021