Sposób na kaca. Jak szybko usunąć alkohol z organizmu?

Dobrą imprezę możemy zapamiętać na długo. Czasem jednak następnego dnia musimy sprostać codziennym obowiązkom. O ile o wstawienie się stosunkowo łatwo, zdecydowanie trudniej wytrzeźwieć na zawołanie.

small michael-discenza-MxfcoxycH_Y-unsplash.jpg

Podobnie jest z kacem. Często większym problemem od nieprzyjemnych objawów są spotkania, które należy przełożyć, i zadania, którym trzeba sprostać pomimo niedyspozycji. Czy w takich sytuacjach jesteśmy skazani na porażkę? Oczywiście, że nie. Odtruwanie po alkoholu, jeżeli będzie przeprowadzone w odpowiednich warunkach, może dać znakomite rezultaty.

Detoksykacja organizmu z alkoholu

Alkohol bez wątpienia jest najbardziej popularną substancją psychoaktywną w naszym kręgu kulturowym. Jego działania nie trzeba nikomu tłumaczyć: czasami daje nam lepszy humor i dodaje animuszu, innym razem doprowadza do wahań nastroju, utrudnia komunikację albo poruszanie się. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaką ilość trunku wypijemy.

Jeżeli po imprezie możemy liczyć na wylegiwanie się, wszystko będzie w porządku. Czasami jednak na naszej drodze pojawiają się nieoczekiwane obowiązki. Wówczas należy jak najszybciej doprowadzić się do porządku. Chociaż internet jest pełen sprawdzonych przepisów na błyskawiczne wytrzeźwienie, raczej nie warto im wierzyć. Najskuteczniejszą receptą na detoksykację alkoholową dysponują profesjonalne firmy, takie jak KacDoktor oferujący odtrucie alkoholowe w Warszawie i jej okolicach: www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu.

Co na odtrucie alkoholowe?

To, czy odtruwanie po alkoholu będzie skuteczne, zależeć będzie przede wszystkim od tego, jakie substancje wykorzystamy w tym procesie oraz jaki sposób ich podania wybierzemy. Prawidłowo wykonana detoksykacja alkoholowa pomaga równocześnie nawodnić organizm i dostarczyć mu wypłukane elektrolity, ukoić objawy bólowe oraz dyskomfort towarzyszący objawom, a także skutecznie przeciwdziałać zatruciu i przywrócić utraconą harmonię.

Odtruwanie po alkoholu możemy przeprowadzić w warunkach domowych, sięgając po dostępne w sklepach preparaty. Będzie się to jednak wiązało przede wszystkim z koniecznością czekania na efekt. Najlepsze rezultaty daje kroplówka, dostarczająca idealnie dobrane substancje dożylnie.

Szybkie trzeźwienie w domu

Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z usług ekspertów, możemy wykorzystać również domowe sposoby. Standardowym partnerem w trakcie trudnego poranka powinna być więc duża butelka wody oraz witamina C. Dzięki jej antyoksydacyjnemu działaniu uda się przeciwdziałać objawom zatrucia oraz przywrócić organizmowi siłę. Dużo energii i poczucie świeżości da także chłodny prysznic.

Co istotne, warto unikać kawy: choć ta kojarzy się głównie z energetycznym „kopem”, pamiętaj, że jednocześnie wypłukuje magnez, którego poziom ucierpiał w trakcie hucznej imprezy. Lepiej więc z niej zrezygnować i zastąpić ją sycącym posiłkiem, najlepiej opartym na pomidorach, które zawierają dużo potasu i są świetnymi antyoksydantami.

Warto pamiętać o konsekwencjach

Wybierając domowy sposób na detoksykację organizmu z alkoholu warto pamiętać, że wytrzeźwienie zajmie sporo czasu. Nawet jeżeli poczujesz się lepiej, to nie oznacza to, że pozbyłeś się alkoholu z twojego krwioobiegu. Obowiązkowo powinieneś więc sprawdzić jego poziom przy użyciu alkomatu, jeżeli chcesz np. prowadzić samochód. Profesjonalne odtrucie alkoholowe w Warszawie lub innych miastach pozwoli przyspieszyć cały proces, jednak nawet jeżeli skorzystasz z tej możliwości, powinieneś zbadać się przed zajęciem miejsca za kółkiem. W przeciwnym razie możesz ponieść dużo bardziej dotkliwe konsekwencje udanej imprezy.


Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 23.03.2020