Sposoby na tanie podróżowanie

Po co masz wydać w wakacje dużo kasy, skoro możesz wydać mniej? Jak to zrobić, podpowiada w CKM Paweł Svinarski, twórca kanału na YouTube „Dla Pieniędzy”.

iStock-626867464.jpg


Odkup za ułamek ceny
Planując wyjazd, szukaj okazji tam, gdzie inni maja pecha. Wiele osób, które wykupiły sobie wczasy, ¢z różnych powodów nie może na nie jechać – i musi odsprzedać je po dużej obniżce, żeby odzyskać choć część włożonych pieniędzy. W takich przypadkach cena często okazuje się o 50 proc. niższa od ofert, jakie w tym czasie możesz znaleźć w biurach podróży! Aby wyłapać takie okazje, śledź serwisy z ogłoszeniami i grupy na Facebooku (np. „Sprzedam wczasy”).

Uważaj na ciasteczka

Strony internetowe, które przeglądasz, śledzą w przeglądarce czego szukałeś w przeszłości i dostosowują do tego podsuwane ci ceny – na niekorzyść. Upewnij się więc, że działasz w trybie incognito lub chociaż wyczyściłeś cookies, nim wejdziesz na wyszukiwarki lotów takie jak Fly4free, Skyscanner czy Google Flights (to nowe, pomocne narzędzie).

Używaj VPN
Ceny w internecie mogą się też różnic w zależności od tego, skąd bukujesz lot. Używając na komputerze systemu VPN, wirtualnie zmienisz kraj, przez co stworzysz pozory, że rezerwujesz bilet z innego miejsca. Przy użyciu tej sztuczki możesz zaoszczędzić od 50 do nawet 300 euro na lotach długodystansowych!

(...)

To tylko część porad autorstwa Pawła z kanału „Dla Pieniędzy”. Resztę przeczytasz w wakacyjnym numerze CKM – który znajdziesz w kioskach tylko do czwartku 23 sierpnia!

CKM_08_18.jpg

Kup CKM przez internet: zamawiając prenumeratę na cały rok dostaniesz dwa numery za darmo i dodatkowy prezent gratis. KLIKNIJ TUTAJ.


Dodał(a): CKM/ fot. istockphoto.com Wtorek 21.08.2018