Stary zbok i młoda dziewczyna. LG reklamuje się na TikToku

Czyżby LG szukało nowych konsumentów wśród starych napaleńców? Na to może wskazywać filmik opublikowany na TikToku przez polski oddział firmy. Producent już przeprosił i usunął nagranie, ale co raz trafi do sieci, zostaje w niej na zawsze.
LG TikTok.png
Obleśną reklamę udało się przechwycić internautom i teraz każdy może zobaczyć ją m.in. na Youtubie czy Twitterze. Na filmiku widać, jak gość w przebraniu – niewątpliwie – podejrzanego starszego typa podąża za pupą młodej dziewczyny w spódniczce i cyka jej fotki.

Niewiasta w porę orientuje się, że napalony staruszek zrobił jej zdjęcia i wyrywa mu z ręki telefon. Wtedy widzi tylko pomarszczoną twarz mężczyzny, któremu udało się ukryć foteczki dzięki podwójnemu ekranowi. Filmik miał być reklamą nowego telefonu DualScreen.LG nie wstrzeliło się z przekazem, który oburzył internautów na całym świecie. Ci zarzucają firmie promocję opartą na seksistowskich zachowaniach. Producent po negatywnym odzewie usunął filmik z TikToka i przeprosił – w pewnym stopniu.

“LG Polska oświadcza, iż treść niedawno opublikowanego video na kanale Tik Tok była niezgodna ze standardami i polityką komunikacyjną LG Electronics. Film nie był wcześniej akceptowany przez zespół marketingu LG Polska i dlatego został usunięty z kanału marki. LG jako firma odpowiedzialna społecznie, nie miała intencji emitować kontentu niezgodnego z normami społecznymi, ani urazić kogokolwiek. Jeśli zaś tak się stało, z góry przepraszamy. Zespół LG Polska” – wyjaśniono w oświadczeniu.

Wszystko wskazuje na to, że za napalonym dziadkiem z filmiku stoi SA Wardęga. Na jego TikToku wielokrotnie pojawiał się gość w identycznym przebraniu.
@sawardega

Is there any hope for this noizz world? @weronika.michalczuk

♬ original sound - sawardega

Popularny youtuber już kiedyś przysporzył problemów LG. Wtedy firmie wytknięto współpracę z mężczyzną, który pod konwencją żartu napastował seksualnie kobiety.Warto wspomnieć, że TikTok jest wykorzystywany przez nastolatki na przykład do pokazywania aborcji czy chwalenia się lizaniem deski sedesowej. Może producent chciał trafić w gusta userów serwisu i dlatego stworzył cringową reklamę.

LG raczej nie podziela radości staruszka z nagrania, bo teraz może mieć problem ze znalezieniem nowych klientów. Chyba że wśród napalonych entuzjastów cykania fotek do fap folderu.

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. twitter Wtorek 26.05.2020