Strefa wolna od 5G i Wi-Fi. Radni Kraśnika wyznawcami teorii spiskowych

Kraśnik mówi nie wszystkiemu, co wykracza poza granice rozumowania tamtejszych radnych. Tym razem włodarze gminy poparli petycję, zgodnie z którą ich miejscowość miałaby stać się strefą wolną od sieci 5G. Chcą także usunięcia nadajników Wi-Fi z pobliskich szkół.
Projekt bez tytułu (37).png
Mimo że gmina Kraśnik do najbogatszych w Polsce nie należy, to jej radnym na pieniądzach nie zależy. Udowadniają to, chociażby faktem, że pozostają "strefą wolną od LGBT" i nawet unijne dotacje nie przekonują włodarzy miasta do zmiany zdania. A oferta jest kusząca, bo gmina mogła otrzymać nawet 10 mln euro.

A skoro już raz powiedzieli “nie”, to wchodzą głębiej w swoją nową ideologię. Teraz radni Kraśnika poparli petycję Stowarzyszenia Koalicji Polska Wolna od 5G, którego celem jest "ochrona Polski przed wdrożeniem niezbadanej sieci telefonii komórkowej nowej generacji 5G".

"Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elekromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku" – czytamy w petycji.

Co więcej, jej autorzy domagają się nie tylko ochrony mieszkańców przed złowieszczą siecią 5G. Według nich również Wi-Fi może wyrządzić szkody, szczególnie uczniom w szkołach. Właśnie dlatego chcą, aby: “Zdemontowano istniejące sieci Wi-Fi w szkołach tam, gdzie one istnieją, i wykonano nowe instalacje sieci komputerowych, w oparciu wyłącznie o połączenia kablowe eternetowe bądź światłowodowe. Nakazano przełączanie na lekcjach telefonów komórkowych w tryb samolotowy oraz zakazano ich używania na przerwach poza celami związanymi z informowaniem rodziców lub w celach alarmowych” – dodano w petycji.

Rada Miasta zagłosowała w tej absurdalnej sprawie, w wyniku czego uchwała przeszła. Za jej przyjęciem było 9 radnych, przeciw – 6, natomiast 3 wstrzymało się od głosu. Całej dziewiątce polecamy zakupić pościel ANTY-5G. 

Warto dodać, że badania przeprowadzone w 2018 roku przez Uniwersytet w Barcelonie pokazują, że promieniowanie Wi-Fi to zaledwie 4 proc. wszystkich fal, na które wystawieni są uczniowie. Promieniowanie pochodzące z telefonów komórkowych stanowiło 11 proc., z nadajników radiowych i telewizyjnych 22 proc., a z nadajników sieci komórkowych 62 proc. Całe to promieniowanie stanowiło zaledwie 0,001 proc. wartości granicznych norm przyjętych przez Komisję Europejską oraz FCC. Gdyby te dane nie były wystarczające, to okazało się, że wyniki uzyskane w szkołach były niższe lub porównywalne z innymi środowiskami, w których przebywała młodzież.

Moda na “strefy wolne” wciąż się rozwija, dlatego liczymy na to, że w końcu powstanie strefa wolna od ciemnogrodu. 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Piątek 25.09.2020