Świeży zwiastun „Hateful Eight” Tarantino - fabuła i postacie

Nowy zwiastun najnowszego filmu Quentina Tarantino właśnie wjechał do sieci. „Hateful Eight”, czyli „Nienawistna ósemka” (czujesz jak karkołomnie to brzmi?) zaparkuje w polskich kinach 15 stycznia przyszłego roku.
hateful-eight-trailer-new.jpg

Zwiastun ósmego obrazu Tarantino „Hateful Eight” („Nienawistna ósemka”) charakteryzuje nam pokrótce główne postacie filmu. Do tego producent rozjaśnia nam historię ujętą w filmie.Jak donosi oficjalna strona filmu, zarys fabuły prezentuje się następująco:
„6, 8 lub 12 lat po zakończeniu Wojny Secesyjnej dyliżans pędzi przez mroźny krajobraz Wyoming. Pasażerowie: łowca nagród - John Ruth (Kurt Russell) i jego więzień - Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh) jadą w stronę miasteczka Red Rock, gdzie Ruth, znany w tych stronach jako „Hangman” ma doprowadzić Daisy. Po drodze spotykają dwóch nieznajomych: Major Marquis Warren (Samuel L. Jackson) to czarnoskóry były żołnierz Unii, który przebranżowił się na łowcę nagród i Chris Mannix (Walton Goggins) – renegat z południa, który utrzymuje, że jest nowym szeryfem.

Gubiąc drogę w śnieżycy, cała czwórka szuka schronienia w Minnie's Haberdashery – saloonie dla przyjezdnych w przesmyku górskim.  Jednak na miejscu, zamiast właścicielki, witają ich cztery nieznane twarze: Bob (Demian Bichir), który opiekuje się przybytkiem, podczas gdy Minnie odwiedza matkę, Oswaldo Mobray (Tim Roth) – kat z Red Rock, Joe Gage (Michael Madsen) – kowboj, Generał Sanford Smithers (Bruce Dern) – Konfederata.

Gdy śnieżyca ogarnia górski zajazd, ośmiu podróżników dochodzi do wniosku, że niekoniecznie muszą dotrzeć do Red Rock…”

Cieszy, że nowy film będzie trwał ponad trzy godziny, jednak z drugiej strony niepokoi brak znaku charakterystycznego tego reżysera - deszczu krwi. Czerwone plamy pojawiają się tam jedynie na grafikach, ale miejmy nadzieję, że jest to nietypowy zwiastun i najlepsze sceny zobaczymy dopiero na dużym ekranie.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: mat. prasowe Czwartek 05.11.2015