Sylwestrowy cyrk objazdowy

Mówi się, jaki Sylwester taki Nowy Rok. W myśl tego powiedzenia sprawdziliśmy jak spędzają go nie tylko Europejczycy.
Asd.jpg

Naszą podróż zaczynamy od Wielkiej Brytanii, w której najsłynniejsza zabawa odbywa w Londynie na Trafalgar Square. Tego dnia wielu Anglików zrywa ze znaną na całym świecie flegmatycznością wybierając się w podróż statkiem po Tamizie.


W Rosji największa zabawa odbywa się Placu Czerwonym. Choć w Rosji spędzanie Sylwestra jest dość nową tradycją tłumów nigdy nie brakuje. Wielu z bawiących się na placu jest poprzebieranych w najróżniejsze stroje od Dziadka Mroza po Śnieżynkę. Po wybiciu dwunastej, Rosjanie hucznie ruszają do klubów. 

Francuzi z kolei hucznie bawią się na Polach Elizejskich, gdzie zegar który odlicza czas do nadejścia Nowego Roku najpierw gaśnie, by potem mienić się setkami barw. 

Słynący z produkcji dla dorosłych - Niemcy - w większości, Sylwestra spędzają w domach bądź pubach. Po wybiciu dwunastej nasi zachodni sąsiedzi obdarowują się podkowami oraz czterolistnymi koniczynami, które mają im przynieść szczęście. 

W Australii największa zabawa jest w Sydnej. Mieszkańcy kraju kangurów co roku wydają sporo pieniędzy na sylwestrowe szaleństwo. Zanim wybije północ wszyscy hucznie piją i śpiewają. Po nadejściu Nowego Roku niebo staje się obiektem wielkiej choreografii stworzonej przez sztuczne ognie. 

W Kraju Kwitnącej Wiśni świętuje się od 29 grudnia aż do 4 stycznia! Drugiego dnia Nowego Roku Japończycy hucznie odwiedzają otwarty dla zwiedzających Pałac Cesarski. 

Najsłynniejszą zabawą sylwestrową świata jest ta na Times Square w Nowym Jorku. To tam jest słynna kula, która obwieszcza nadejście Nowego Roku. Do tego czasu tysiące podpitych jankesów hucznie szaleje w pubach.

W naszym kraju wciąż największą popularnością cieszą się Sylwestry z Dwójką bądź Polsatem. Racząc się urokiem prowadzących oraz kolejnym szalonym żartem Karola Strasburgera, czekamy do wybicia północy, po której składamy sobie szczere bądź nieszczere życzenia. Jako, że Polak zły jak niedopity, to życzenia składa szybko i pobieżnie, by nikt mu nie odebrał butelki z "szampanem", który tego dnia wyjątkowo każdemu smakuje…

Dodał(a): Sebastian Żurawski Piątek 30.12.2011