Telefon nurkowy

Nie możesz rozstać się ze swoją zabawką, a właśnie idziesz nurkować? Jest na to sposób, a twój telefon pozostanie suchy.
igills.jpg

fot. igills.com

iGills, to kolejny gadżet kierowany do użytkowników zrośniętych ze swoimi ajfonami. Otóż zestaw pozwala nurkować na głębokościach do 40 metrów. Składa się z polikarbonowej, ekstremalnie wytrzymałej obudowy na smartfona i z aplikacji sterującej. Podpinasz komórę do stacji dokującej wewnątrz, a ta przekazuje na ekran dane z wbudowanego głębokościomierza i termometru. Dodatkowo obudowa ma 6 wygodnych przycisków, które obsłużysz nawet w rękawicach.

Oprócz funkcji komputera nurkowego, zyskujesz również możliwość robienia podwodnych zdjęć, a także filmowania. Do tego funkcja kompasu pozwoli ci odnaleźć drogę do celu, gdyby widoczność drastycznie spadła. Możesz wtedy skorzystać z kolejnej funkcji zestawu – z latarki. Jednak jeśli woda jest wzburzona, będzie to miało podobny efekt, jak odpalenie długich świateł we mgle.
Inną przydatną funkcją jest Dive Log – automatycznie opisze twoje nurkowania, które możesz przepisać do jego papierowego odpowiednika lub raz na zawsze zapomnieć o samodzielnym wypełnianiu rubryk.

Najważniejszą jednak opcją dla mobilnych maniaków będzie możliwość szybkiego dzielenia się zdjęciami wykonanymi parę chwil temu na fejsie. Tak naprawdę możesz je wysłać na swoją ścianę spod wody, jeśli ci pozwoli na to zasięg. Gdybyś znalazł się w sytuacji awaryjnej, pamiętaj jednak żeby wyjść z wody zanim zaczniesz dzwonić  po pomoc.
Cena obudowy 329.99 dolarów.Najtańsze komórki i akcesoria na rynku!

Dodał(a): gianni Piątek 20.07.2012