Ten kraj znosi restrykcje. 'Pandemia jest pod kontrolą'

Choć w tym kraju restrykcje obowiązywały bez przerwy od 18 miesięcy, rządzący postanowili całkowicie je znieść. Przyczynił się do tego fakt, że zaszczepiono 73 proc. społeczeństwa. Uznano, że 'pandemia jest pod kontrolą'.
wash-4934590_1280.jpg

Duńczycy nie znieśli obostrzeń nagle, ponieważ już od dłuższego czasu stopniowo polepszała się sytuacja pod względem pandemii. Ostatnimi ograniczeniami panującymi w kraju był wymóg pokazywania zaświadczeń o szczepieniu w klubach nocnych, na koncertach i imprezach dla ponad 2 tys. uczestników.
"Szczepienia okazały się skuteczne, dzięki czemu ryzyko poważnego zachorowania zmniejszyło się. COVID-19 nie jest już problemem społecznym" - orzekł epidemiolog prof. Jens Lundgren.

Oczywiście w przypadku, gdy np. w jakiejś placówce pojawi się zakażony, który rozprzestrzeni COVID–19 wśród jej pracowników, zostanie ona zamknięta. Dodatkowo zaleca się zachowanie wszelkich zasad sanitarnych, jakie obowiązywały wcześniej, czyli np. częste mycie rąk i dezynfekcja przed wejściem np. do sklepu.

Patrząc na zaparcie antyszczepionkowców w Polsce, zapewne prędko nie dojdzie do zniesienia restrykcji w naszym kraju. Zamiast tego, wiele osób spodziewa się kolejnej fali koronawirusa. Taki cios mógłby zupełnie pogrzebać wiele branż, które dopiero teraz stają na nogi. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 10.09.2021