The Weeknd zagra koncert na TikToku. Show w rozszerzonej rzeczywistości

Koncerty wchodzą na wyższy level. I kto by pomyślał, że przyczyni się do tego pandemia. The Weeknd zapowiedział, że jego najbliższy performance odbędzie się na TikToku i będzie interaktywnym doświadczeniem na przecięciu różnych rzeczywistości.
the-weeknd-tiktok.jpg
Choć pandemia dała wszystkim w kość i wielu artystów musiało odwołać swoje koncerty, to trzeba przyznać, że gdyby nie COVID-19, nie mielibyśmy okazji zobaczyć, jak ewoluuje branża rozrywkowa.

Niektórzy artyści mają na tyle bujną wyobraźnię, że potrafią nawet naginać rzeczywistość. Oczywiście mamy na myśli tę wirtualną. Travis Scott zmuszony do odwołania trasy koncertowej wpadł na pomysł zorganizowania wydarzenia w grze Fortnite.

Jak na prawdziwy koncert przystało, został on zorganizowany z wielkim rozmachem i objął swoim zasięgiem całą wyspę royal battle. Show zostało także wzbogacone efektami specjalnymi charakterystycznymi dla Fortnite. Dzięki temu raperowi udało się nawet pobić rekord liczby użytkowników, którzy znaleźli się w wirtualnym świecie gry.
the-weeknd-tiktok-concert.jpg
Teraz The Weeknd pokazuje środkowy palec koronawirusowi. Wykonawca zagra koncert w aplikacji TikTok. Nie będzie to jednak jakaś tam transmisja z wydarzenia, a interaktywne doświadczenie na przecięciu różnych rzeczywistości. Głowisz się, o co w tym chodzi? Spieszymy z odpowiedzią.

Wokalista we współpracy z aplikacją chce stworzyć interaktywne show wzbogacone o rozszerzoną rzeczywistość. Tym samym zamiast artysty użytkownicy aplikacji zobaczą na ekranach swoich smartfonów jego awatar. Abel Tesfaye znany publiczności jako The Weeknd, będzie animowaną postacią, z którą każdy tiktoker będzie mógł wejść w interakcję.


Jesteś zainteresowany wzięciem udziału w wirtualnym koncercie? W takim razie wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie wydarzenia. Oczywiście musisz też mieć TikToka. Wydarzenie będzie dostępne na oficjalnym profilu aplikacji, więc wystarczy, że go zaobserwujesz.

Koncert odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 8:30 czasu wschodniego, czyli o 14.30 w Polsce.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Youtube Piątek 31.07.2020