To on zarabia najwięcej na Instagramie. Kasuje ponad milion dolarów za post

Zyski gwiazd generowane przez ich działalność w mediach społecznościowych są niejednokrotnie wyższe niż dochody, które przynosi działalność przynosząca im sławę. Na szczycie listy najlepiej zarabiających celebrytów na Instagramie doszło do małej rewolucji.

Z obliczeń firmy Hopper HQ, specjalizującej się w marketingu w social mediach, Kylie Jenner uznawana za najlepiej zarabiającą gwiazdę na Instagramie może pożegnać się z tym tytułem. Siostrę Kim Kardashian i szwagierkę kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych w jednej osobie wyprzedził zapaśnik Dwayne "The Rock" Johnson. Zdaniem analityków za jeden post jest w stanie skasować 1 015 000 dolarów.

CZYTAJ TAKŻE: ILE ZARABIA PREZYDENT, A ILE POSEŁ? OTO PENSJE RZĄDZĄCYCH

W ubiegłym roku The Rock został okrzyknięty przez magazyn „Forbes” najlepiej zarabiającym aktorem. W ciągu 12 miesięcy na jego konto wpłynęła okrągła suma 90 mln dolarów. Specjaliści od marketingu zauważają, że Johnson doskonale wypełnia lukę po słynnych aktorach kina akcji, którzy święcili triumfy w latach 90. i na początku XXI wieku. Jego profil to prawdziwy słup reklamowy, na którym znalazło się miejsce dla Apple’a, Under Armour, wody Voss oraz własnej marki tequili.


Aktora i wrestlera obserwuje 189 mln użytkowników Instagrama. Po piętach depcze mu Kylie Jenner, która przy 184 mln obserwujących dostaje 986 tys. dolarów za post. Pierwszy raz od czterech lat modelka ani jej słynna z bliżej nieokreślonej działalności siostra nie znalazły się na szczycie ze Podium zamyka Cristiano Ronaldo – pomimo 228 mln obserwatorów, jest w stanie zainkasować jedynie 889 tys. dolarów. To nie zmienia jednak faktu, że CR7 w sieci zarabia więcej niż na boisku.Poza pierwszą trójka znalazła się Kim Kardashian (858 tys. dolarów za wpis), Ariana Grande (853 tys. dolarów), Selena Gomez (848 tys. dolarów), znajoma Kingi Rusin Beyoncé inkasuje 770 tys. dolarów oraz Justin Biber 747 tys. dolarów za post. Pierwszą dziesiątkę zamyka Taylor Swift (722 tys. dolarów) i Neymar, który za sponsorowany post życzy sobie skromne 704 tys. dolarów.

 


Dodał(a): Adam Barabasz / Instagram Wtorek 07.07.2020