Top 5 błędów podczas rozmowy o pracę

Zanim wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną warto przejrzeć tych pięć najpopularniejszych błędów, jakie popełniamy, gdy gdzieś aplikujemy i się ich wystrzegać.

1.jpg


Pewne błędy są notorycznie popełniane przez aplikantów podczas rozmów kwalifikacyjnych. Zebraliśmy pięć najbardziej znienawidzonych przez pracodawców rzeczy, z którymi mają styczność na co dzień. Kiedy starasz się o etat spróbuj ich uniknąć, a może dostaniesz upragnioną posadę.

5. Niewłaściwy ubiór
Ubieraj się odpowiednio do pracy o jakiej marzysz, a nie jaką masz. Nieważne o jakie stanowisko się starasz, załóż coś, po czym potencjalny przełożony uzna cię za człowieka sukcesu. Wtedy szef pomyśli, że już jesteś tam zatrudniony. Kiedy z nieba leje się żar, najgorszym co możesz zrobić jest założenie krótkich spodenek. Taka garderoba od razu cię skreśli, nawet jeśli laski lecą na chłopięcy urok. Garnitur będzie w porządku na każdą okazję. I nie przesadzaj z błyskotkami oraz dodatkami. Ciemne okulary również nie są najlepszym pomysłem.

4. Kłamstwa
Według swojego CV jesteś ideałem i zapewne osiągnąłeś wszystko. Wiadomo, że niektóre informacje należy podrasować, aby zrobiły wrażenie na pracodawcy. Pamiętaj jednak o czasach w jakich żyjesz. W dobie internetu, wszystko co napiszesz, bądź powiesz w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, może i na pewno zostanie szybko zweryfikowane. Staraj się podawać tylko fakty dotyczące twojej osoby. Albo uważaj na to, czym chwalisz się w sieci...
2.jpg
3. Negatywne podejście i gadatliwość
Nikt nie lubi malkontentów. Kiedy zostaniesz zapytany o poprzedniego pracodawcę, nawet jeśli przespał się z twoją żoną, staraj się przedstawić go w miarę pozytywnym świetle. Albo podaj, że było ciężko, ale jakoś się dogadywaliście. A kiedy mówisz o sobie, dawkuj informacje. Nadmierna gadatliwość również nie jest pożądana.  Rozmowa kwalifikacyjna jest dwustronna. Bądź treściwy i rzeczowy.

2. Eleganckie spóźnienie
Rozmowa kwalifikacyjna to nie impreza, na którą przyjście 15 minut po czasie rozpoczęcia wydaje się dobrym pomysłem. Wręcz przeciwnie. Powinieneś pokazać, że ci zależy i pojawić się na kilka minut przed planowanym terminem. Zapoznasz się dzięki temu z nowym środowiskiem i gdy zaczniesz mówić nie będziesz tak stremowany. A przy dobrym układzie w poczekalni może znajdziesz najnowszy numer CKM-a. Jak nie zawsze możesz wejść na CKM.pl

1. Brak wiedzy

Wiemy, że szukając pracy wysyłasz CV do miliona różnych miejsc, z czego o połowie zapominasz bardzo szybko. Kiedy zatelefonuje do ciebie potencjalny przełożony, żeby umówić się na spotkanie nie pytaj z jakiej jest firmy, spróbuj to wyszukać w sieci po numerze dzwoniącego. A jakiś czas przed rozmową, spróbuj się do niej przygotować i sprawdzić, czym zajmuje się zakład, do którego aplikowałeś. Warto wykazać się taką wiedzą.

Jeśli te wskazówki jednak ci nie pomogą, przyjdź do nas na staż. Dostaniesz deputat piwny i pomożesz przy sesjach.





Dodał(a): Paweł Zieleń Środa 12.04.2017