TVP w obronie swojej “Szkoły”. “Poniżanie nauczycieli świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji”

Telewizja Polska staje murem za swoją telewizyjną szkołą. Kilka ostatnich wpadek nauczycieli zostało wychwyconych przez czujne oczy internautów. W sieci pojawiały się fragment programu, który stał się obiektem drwin.
Szkoła z tvp.png

Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień. Najlepiej w ekran podczas emisji nowego programu “Szkoła z TVP”. Przyznajemy, że sami napisaliśmy o błędach pedagogów na wizji, ale przecież każdy może je popełniać. Tym bardziej, że program jest emitowany na żywo.

Jednak TVP, zamiast przyznać się do kilku wpadek, odbija piłeczkę: “Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli, którzy realizując swoją misję zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili”.

Problem w tym, że TVP w swojej obronie tłumaczy, że “Pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci w szkołach publicznych, dziś, kiedy poświęcają się i angażują w przedsięwzięcia służące dobru ogółu stają się obiektem drwin i ataków”.

SPRAWDŹ: Andrzej Duda został TikTokerem. Namawia młodzież do wzięcia udziału w turnieju

Czapki z głów dla nauczycieli, którzy poświęcają się, żeby w tych trudnych czasach edukować młodzież. Natomiast jeśli chcą to robić, niech przekazują dzieciom rzetelną wiedzę i nie popełniają błędów na poziomie podstawówki. W końcu sama TVP przyznaje, że pedagodzy mają wieloletni staż.

Z tego, co nam wiadomo, przerabiają ten sam materiał rokrocznie, a błędy, które popełniali, mogą wyłapać nawet młodociani widzowie. No właśnie – to do nich jest skierowany program, dlatego wprowadzanie ich w błąd – nawet przypadkowo – jest nie na miejscu. Tym bardziej w obliczu zbliżających się egzaminów.

Tylko winny się tłumaczy, dlatego może lepiej po prostu przyznać się do wpadki i wyciągnąć z tego lekcję na przyszłość. Tymczasem władzom TVP polecamy odprężyć się wspólnie z ich nauczycielką medytacji dla młodzieży.



Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Czwartek 02.04.2020