Ujeżdżanie drzew tylko w Finlandii

Być może to jest powód dla którego nasz rząd prowadzi masową wycinkę drzew. Jesteście w stanie wyobrazić sobie polityków, urządzających rodeo na konarach, gdzieś pod osłoną nocy?

1.jpg

Z pewnością ociepliłoby to wizerunek niektórych osób będących u sterów państwa. Jesteśmy przekonani, że wielu wyborców, chciałoby zobaczyć przegranego urzędnika poniżonego publicznie, w taki sam sposób jak zrobiono to członkom The Dudesons na filmiku.

Pod nazwą The Dudesons kryje się czwórka przyjaciół, którzy lubią krzywdzić się nawzajem. W fińskiej telewizji zadebiutowali w 2000 roku programem nawiązującym swoją konwencją do kultowego „Jackassa”.

W 2006 roku podbili rynek międzynarodowy, tworząc serię w języku angielskim. Szybko zyskali popularność i ich program można było oglądać w 150 krajach. W czasie swojej kariery „Koleżkowcy” (nie skomentujemy polskiego tytułu), nagrali 6 sezonów autorskiego serialu.

To jednak nie ich jedyna działalność. W skład portfolio Dudesons wchodzi między innymi 12 odcinków nagranych Stanach Zjednoczonych „The Dudesons in America” i pełnometrażowy film „The Dudesons Movie”. Na swoim koncie mają także występy z Bam Margerą w „Viva La Bam” i w „Jackassie 3D” oraz miniserial nakręcony dla kanału Extreme Sports Channel „Dudesons doGumball”.

Teraz do swojego CV mogą dopisać również zaplanowany na cztery odcinki ukazujące się na platformie YouTube serial „Meanwhile in Finland”, czyli „Tymczasem w Finlandii”, gdzie kontynuują swoje wygłupy.

Serial zadebiutował 19 lutego 2017 roku. W pierwszym odcinku członkowie grupy ścinają drzewo Harwesterem (kombajnem zębowym), po czym siadają po kolei na palu i próbują się utrzymać, kiedy operator pojazdu robi wszystko, aby spadli. Żeby nie było zbyt nudno zmieniają otoczenie i zasady. Jeden z nich stara się nie zmoczyć, kiedy kierowca wywozi go nad jezioro, a drugi prawie traci jądra.

Osoby, które utrzymały się na konarze najkrócej czeka kara, pod postacią publicznego upokorzenia. Zostają one polane smołą i obsypane pierzem, przy grupie widzów.

Lubiliśmy naszą pracę, dopóki szefostwo nie obejrzało tego filmiku. Teraz nagminnie jesteśmy oblewani smołą, obsypywani pierzem i musimy udawać kurczaki, żeby dostać wypłatę.
Dodał(a): Mateusz Kryś Czwartek 02.03.2017