Ukraińska babcia dała rosyjskim żołnierzom paszteciki. Ośmiu z nich nie żyje

Doradca MSW Ukrainy Anton Heraszczenko opublikował na Telegramie przechwycone nagranie rozmowy jednego z rosyjskich żołnierzy ze swoją dziewczyną. Żalił się on na to, że ciągle chodzą głodni i muszą kraść jedzenie. Czasami im się udaje, a czasami trafiają na problemy...
Zrzut ekranu 2022-03-21 o 11.17.28.png

Jednym z nich była pozornie przesympatyczna, starsza Ukrainka, która miała otruć ośmiu żołnierzy pasztecikami. "Nie mamy tu nic do żarcia. Wczoraj zwędziliśmy kaczkę. Jeśli się uda, obrabiamy sklepy, bierzemy papierosy, jedzenie. Bo nic nie mamy, rozumiesz? Głodujemy" – mówi. Zdziwiona dziewczyna odpowiada, że w mediach pokazują radosne twarze mieszkańców Ukrainy, którzy z wdzięcznością witają rosyjskich żołnierzy. "Jasne, raz jedna babcia nakarmiła nas pasztecikami i ośmiu chłopaków pojechało do domu w trumnach" – odpowiedział.

Facet stwierdził, że babcia nakarmiła ich "trucizną". Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosja od początku ataku straciła ponad 14 tysięcy żołnierzy. Oczywiście mocno przyczyniają się do tego także zwykli obywatele Ukrainy, takie jak ta babcia, a nie tylko osoby uzbrojone. 

Rozmowa została także opublikowana na platformie YouTube:Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Poniedziałek 21.03.2022