Ulice Warszawy spłyną hiszpańskim winem

Szósta edycja festiwalu kultury hiszpańskiej Streets of Spain już w ten weekend w warszawskim Cudzie nad Wisłą!

streets of spain.jpg

¡Hola Varsovia! Po raz pierwszy charakter madryckiej La Latiny czy barcelońskiej La Rambli można będzie poczuć w warszawskim Cudzie nad Wisłą! Już 9 i 10 czerwca zawitają tam hiszpańskie tapasy, wino, latynoska muzyka, tańce oraz artyści. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji Streets of Spain, festiwalu kultury hiszpańskiej, który już po raz szósty na chwilę porwie Warszawiaków na półwysep iberyjski. A pogoda zapowiada się iście południowa!

Hiszpański klimat nad Wisłą

Streets of Spain to inicjatywa promująca hiszpańską kulturę. Począwszy od ekstrawaganckiej i pełnej kolorów sztuki, poprzez energetyczną muzykę, wyjątkową kuchnię śródziemnomorską z fenomenalnymi tapasami, skończywszy na nieodłącznym elemencie hiszpańskiego stylu życia – czerwonym winie! Patronat nad festiwalem Streets of Spain objęła ambasada Hiszpanii i Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza.

Moc atrakcji

Poprzednie edycje tej imprezy przyciągnęły tysiące ludzi. W tym roku, w weekend 9-10 czerwca, festiwal Streets of Spain odbędzie się po raz szósty – tym razem na bulwarze Flotylli Wiślanej w klubie Cud nad Wisłą. Od sobotniego południa do niedzielnego wieczoru zaplanowano mnóstwo atrakcji, które usatysfakcjonują zarówno amatorów hiszpańskiej kuchni, jak i muzyki, tańca czy street artu. Będą czekać na nich m.in. hiszpański targ śniadaniowy, warsztaty z gotowania, krótkie kursy języka hiszpańskiego dla początkujących, warsztaty z fotografii mobilnej, koncerty, a także pokazy tańca.

Każdego dnia będzie można wziąć udział w warsztatach sommeliersko-blendingowych, prowadzonych przez sommeliera Wojciecha Cyrana. Gościem specjalnym warsztatów będzie Globalny Ambasador wina Campo Viejo – Federico LLenart. Uczestnicy warsztatów nie tylko dowiedzą się, jak degustować wino i dlaczego wina z regionu Rioja są wyjątkowe. Po zakończeniu warsztatów goście będą mogli zabrać do domu butelkę stworzonego przez sobie wina. Podczas warsztatów Color Lab zaś poznają też zasady sensoryki oraz sprawdzą jak bardzo zmienia się postrzeganie i odbiór smaków przy choćby niewielkich zmianach warunków otoczenia.

Inną dużą atrakcją będzie część artystyczna festiwalu. Dwóch hiszpańskich twórców street artu. Okuda i 3TeeMan, będą wspólnie tworzyć wyjątkowy mural na 7-metrowej ścianie. Będzie można także wziąć udział w malowaniu „azulejos”, czyli cienkich kwadratowych ceramicznych błyszczących płytek, ozdobionych misternymi wzorami, charakterystycznych dla tamtejszych rejonów – wszystko po okiem artysty w tej dziedzinie, Daniela Del Rosal Garcia. Chętni będą mogli nauczyć się kaligrafii od Gosi Małeckiej z Hello Calligraphy i wykaligrafować własne dzieła na kieliszkach Campo Viejo.

street_of_spain_2018.jpg

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, wyjątkiem są warsztaty blendingowe, na które należy się wcześniej zapisać. Szczegóły festiwalu są dostępne na oficjalnym profilu wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/191479381496969/

Zapisy na warsztaty sommeliersko-blendingowych (koszt 45 zł): https://goingapp.pl/evt/1641374/streets-of-spain

Sponsorem Streets of Spain jest Dobry Wybór Sp. z o. o. sp. k., dystrybutor jednego z najpopularniejszych hiszpańskich win, Campo Viejo. 


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 07.06.2018