W czyje ślady idzie Rafał Brzozowski: Toma Cruisa czy Johna Travolty?

Mało kto wie o tym, co oprócz muzyki jest największą pasją Rafała Brzozowskiego.
Zrzut ekranu 2023-03-21 o 00.44.15.png

Licencja pilota turystycznego

Otóż okazuje się, że znany nam wszystkim muzyk zrobił w roku 2018 licencję pilota turystycznego i do dziś ma wylatanych ponad 220 godzin. Szkolił się na samolocie typu Diamond DA20 na lotnisku w Modlinie. Piosenkarz ma też uprawnienia do latania w kategorii VFR noc i VFR czyli do latania z widzialnością.

Loty akrobacyjne

Jakby tego było mało, zaskoczy nas informacja, że znany nam z wielu przebojów muzyk ukończył nawet kurs akrobacji i posiada wpis do licencji, która daje mu uprawnienia lotów akrobacyjnych. Sztuki akrobacji uczył się pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski w Akrobacji sportowej - Roberta Kowalika. Lata na Cessnie 172 oraz samolotach ultralekkich, ale to nie wszystko, bo tak jak Tom Cruise lata też na wyczynowym samolocie Extra 300.

Pilotowanie Boeinga pasażerskiego

Zapytany o najbliższe plany odpowiada, że robi właśnie uprawnienia na samoloty wodne, by móc startować i lądować na zbiornikach wodnych. Będzie też podchodził do zawodowej licencji ATPLA, która pozwoli mu pilotować Boeinga pasażerskiego! Aktualnie ma już wylatanych 20 godzin na symulatorze Boeinga 737-800. Jak widać muzyk lubi adrenalinę i nie może się zdecydować, czy być jak Travolta (który pilotuje samoloty pasażerskie), czy jak Cruise (który chwali się swoimi akrobacjami). Jedno jest pewne - ani jeden, ani drugi nie nie ma aż tylu uprawnień na raz.

Zrzut ekranu 2023-03-21 o 00.48.28.png


Dodał(a): Redakcja Wtorek 21.03.2023