Weekend Halloween na CBS Europa

Żeby tradycji stało się zadość, w halloweenowy weekend CBS Europa trochę postraszy, ale też trochę… rozśmieszy. W ostatni piątek i sobotę października zapraszamy na dwa premierowe horrory: „Odwieczny wróg” i „Dracula 2000”, thriller „Pogoń za prawdą” oraz czarną komedię „Jak wykończyć panią T.?”. Wśród gwiazd zobaczymy między innymi: Bena Afflecka, Melissę Gilbert, Helen Mirren i Katie Holmes.
Odwieczny wróg
30 października o 21:00
Dracula film


Akcja filmu rozgrywa się w małym górskim miasteczku w stanie Kolorado. To rodzinne miasto sióstr Lisy i Jenny, które właśnie przybywają w odwiedziny.  Niestety, ulice są opustoszałe, a po wejściu do najbliższego budynku siostry przeżywają szok, znajdując dziwnie wyglądające zwłoki. Wkrótce Jenny i Lisa odkrywają, że mieszkańcy padli ofiarami tajemniczej choroby. Czy jednak na pewno chodzi o chorobę? W rozwikłaniu przerażającej zagadki pomaga im miejscowy policjant, szeryf Bryce Hammond (Ben Affleck), oraz jego podwładni. Pomoc przyjdzie także ze strony szalonego naukowca, doktora Timothy'ego Flyte’a. Wyjaśnienie niepokojących zgonów będzie się wiązało z walką o przetrwanie. 

Tytuł: Odwieczny wróg (Phantoms)
Produkcja: 1998, USA/Japonia
Reżyseria: Joe Chappelle
Obsada: Ben Affleck, Liev Schreiber, Peter O'Toole, Rose McGowan, Adam Nelson, Clifton Powell, Joanna Going,John Hammil, John Scott Clough i inni.


Pogoń za prawdą
31 października o 12:05
pogon_za_prawda617.jpg

Projektantkę mody Lynn (Melissa Gilbert) zaczynają dręczyć koszmary. Na jawie i we śnie wydaje jej się m.in., że spada na dno szybu windy. Udręczona kobieta idzie po pomoc do psychiatry, a ten, dzięki hipnozie, odkrywa, że złe sny i przywidzenia są wspomnieniami z poprzedniego życia. Najwyraźniej Lynn w poprzednim wcieleniu była uwikłana w morderstwo. Zbrodnię popełniono w 1963 roku w San Francisco, a jej sprawca do dziś nie został odnaleziony. Projektantka postanawia rozwiązać zagadkę zabójstwa sprzed lat i oferuje swoją pomoc policji. Czy wyjaśnienie sprawy przyniesie jej ukojenie? 

Tytuł: Pogoń za prawdą (Dying to Remember)
Produkcja: Kanada/USA, 1993
Reżyseria: Arthur Allan Seidelman
Obsada: Alvin Sanders, Christopher Stone,James Kidnie, Jay Robinson, Kat Greene, Melissa Gilbert, Scott Plank i inni.


Jak wykończyć Panią T.?
31 października o 19:10
jak_wykonczyc_pani617.jpg

Dla Leigh Ann (Katie Holmes), Jo Lynn i Luke’a nauka w liceum zbliża się do końca. To czas szczególnie ważny, a zarazem trudny dla Leigh Ann — piątkowej uczennicy, której marzeniem jest wygłoszenie mowy na zakończenie szkoły. Aby do tego doszło, dziewczyna musi mieć najwyższą średnią w swoim roczniku, a to zależy od znienawidzonej w szkole nauczycielki historii, pani Tingle (Helen Mirren). Gdy nauczycielka odkrywa, że trójka uczniów ma kopię pytań egzaminacyjnych z historii, postanawia nie dopuścić ich do ukończenia szkoły. Leigh Ann jest załamana. Jej koledzy widzą ostatnią szansę w zaapelowaniu do ludzkich uczuć historyczki i przekonaniu jej, że najlepsza uczennica w szkole nie planowała oszukiwać. Troje licealistów odwiedza kobietę wieczorem 
w domu. Sprawy szybko wymykają się spod kontroli… 

Tytuł: Jak wykończyć Panią T? (Teaching Mrs. Tingle)
Produkcja: USA, 1999
Reżyseria: Kevin Williamson
Obsada: Helen Mirren, Katie Holmes, Barry Watson, Harvey Silver, Jeffrey Tambor, John Patrick White, Liz Stauber, Marisa Coughlan i inni.

Dracula 2000
31 października o 21:00
dracula2000_618.jpg

Londyn, rok 2000. Do pilnie strzeżonej siedziby zamożnego kolekcjonera Matthew Van Helsinga włamuje się szajka dowodzona przez asystentkę mężczyzny, Solinę (Jennifer Esposito). Złodzieje nie wiedzą, co znajdą w skarbcu, a stara srebrna trumna zabezpieczona licznymi pułapkami wydaje się znakomitą skrytką dla cennych artefaktów. Jak się okazuje, kryje ona... zasuszone ciało. Obudzony po ponad stu latach wampir Dracula (Gerard Butler) kieruje się do Nowego Orleanu, gdzie przyciąga go tajemnicza więź z mieszkającą tam Mary Heller (Justine Waddell). 

Tytuł: Dracula 2000 (Dracula 2000)
Produkcja: USA, 2000
Reżyseria: Patrick Lussier
Obsada: Christopher Plummer, Jonny Lee Miller, Gerard Butler, Danny Masterson, Jennifer Esposito, Jeri Ryan, Justine Waddell, Lochlyn Munro i inni.


Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Poniedziałek 12.10.2015