Weekend z dziarami w Warszawie - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu po raz szósty w stolicy

Już w weekend 13-14 października na stadionie miejskim Legii Warszawa odbędzie się szósta odsłona Warsaw Tattoo Convention. To jedyne w Polsce spotkanie z tatuażem artystycznym o tak międzynarodowym charakterze - na imprezie spotkać będzie można blisko 350 artystów z aż 25 krajów świata. Nie zabraknie również czołowych reprezentantów polskiej sceny. Imprezę dopełnią jak zwykle ciekawe wykłady, koncerty muzyczne i inne atrakcje.
0WTC__DAY_III__108__Kopiowanie_.JPG

Warsaw Tattoo Convention to cykliczna impreza związana ze sztuką ozdabiania ciała, która po raz pierwszy odbyła się w stolicy w 2013 roku z inicjatywy dwóch cenionych w Polsce i na świecie salonów tatuażu - Juniorink i Azazel Milanówek.

Tatuaże ze świata

W sobotę i niedzielę 13-14 października 2018 na stadionie Miejskim Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 po raz szósty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu. To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu w Polsce spotkać tak zróżnicowane grono wybitnych tatuatorów z całego świata. Na miejscu pracować będą cenieni artyści tworzący niepowtarzalne wzory wykonane w charakterystycznych dla siebie stylach. Według szacunków w strefie wystawienniczej pojawi się blisko 350 tatuatorów, wśród których warto wymienić chociażby takie nazwiska jak: Robert Borbas z Austrii, Saga Anderson z Kanady, Dmitriy Samohin z Ukrainy czy Elle Mana-Festin ze Stanów Zjednoczonych.

Warsaw Tattoo Convention to wydarzenie organizowane na olbrzymią skalę. Imprezę odwiedzają nie tylko warszawiacy, ale także miłośnicy ozdabiania ciała z całego kraju i zagranicy. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zapoznać się z twórczością tatuażystów, ale także wytatuować się u mistrzów tej sztuki i wystawić swój wzór w prestiżowym konkursie. Tym razem tatuaże oceniać będzie Jury w składzie: Agrypa – tatuatorka z poznańskiego salonu Tattoo.pl, Tomasz Strzałkowski – ceniony, polski artysta-grafik, Staruch – tatuator związany ze studiem Azazel, Leszek Jasina – czynnie działający w branży od lat 90. artysta ze szczecińskiego studio Tattoo Gonzo.

Autorytet mistrzów
Za organizację wydarzenia odpowiedzialne są dwa czołowe salony tatuażu w Polsce. Jednym z nich jest Juniorink - Najgorsze Studio w Mieście. Zostało ono założone w 2005 roku przez Sebastiana „Juniora” Jaryszka. W studio można spotkać cenionych i nagradzanych artystów, a sama postać założyciela cieszy się ogromną rozpoznawalnością w branży i nie tylko. Kolejnym twórcą konceptu Warsaw Tattoo Convention jest od lat cieszący się dużym autorytetem w branży Dominik Parura - właściciel Azazel Milanówek – studia, które przez kilkanaście lat istnienia zdobyło kilkadziesiąt nagród na krajowych i międzynarodowych konwencjach tatuażu. Dziś pod szyldem Azazela działają już 4 studia w tym 2 w Warszawie i jedno w Edynburgu. Wypadkową działalności Warsaw Tattoo Convention jest powstanie kolejnego studia sygnowanego przez Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu, zlokalizowanego na warszawskiej Pradze salonu Tattoo Gallery.Bilety już dostępne
Bilety na Warsaw Tattoo Convention dostępne są w internetowej przedsprzedaży TUTAJ. Zgodnie z cennikiem za bilet jednodniowy (sobota lub niedziela) zapłacić będzie trzeba 35 zł, za karnet dwudniowy 45 zł. Pula tańszych biletów jest limitowana. Mimo, że przedsprzedaż trwa do 12 października 2018, może okazać się, że wejściówki w promocyjnej cenie zostaną wykupione wcześniej. Ci którzy nie zdążą z wcześniejszym zakupem biletów będą mogli nabyć je przed wejściem na teren festiwalu – wówczas zapłacą 45 zł za jeden dzień i 65 zł za dwa dni uczestnictwa w imprezie. Dzieci do 13 roku życia mogą wziąć udział w imprezie za darmo.

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 24.09.2018