Wielkie procenty

Chciałbyś posmakować naprawdę wielkiego świata? Poznaj więc ukochane drinki osób znanych i lubianych. Postaci współczesnych i historycznych
pijak


Mając tę wiedzę, pobaw się w barmana, a w nagrodę poczujesz się niczym ... Napoleon Bonaparte sączący drinka wspólnie z Gisele Bundchen!


KTO: WINSTON CHURCHILL

CO: WHISKY HIGHBALL
JAK: szkocka whisky + woda sodowa
Ten wielki przywódca znany był z regularnego konsumowania nieprawdopodobnych wręcz ilości alkoholu. Każdy dzień zwykł zaczynać od potężnej porcji swej ukochanej szkockiej z wodą gazowaną. Następnie pił alkohol aż do zaśnięcia. I, jak pamiętamy z lekcji historii, nie przeszkodziło mu to np. w daniu łupnia Hitlerowi (ten był zdeklarowanym abstynentem).

KTO: PABLO PICASSO
CO: ABSYNT
JAK: absynt + kostka cukru + woda
Słynny hiszpański artysta był miłośnikiem zielonej piołunówki – poświęcał jej obrazy i rzeźby oraz konsumował z upodobaniem. W jego czasach absynt miał silne działanie halucynogenne, nie dziwi więc, że pod jego wpływem Picasso malował ludzi z nosami na czołach i oczami na policzkach.

snopp.jpg

KTO: SNOOP DOGG

CO: LONG BEACH ICED TEA
JAK: wódka + gin + rum + tequila + likier z pomarańczy + sok z cytryny + sok z żurawiny + 7up
Marzysz o posiadaniu takiej nawijki jak Snoop? A więc spróbuj jego ulubionego drinka. Nie gwarantujemy, że po kilku „mrożonych herbatkach z Long Beach” sprzedasz miliony płyt, natomiast jeśli ci się to nie uda, ten smaczny koktajl pomoże ci znieść porażkę.

KTO: JESSICA BIEL
CO: ANGRY DRAGON
JAK: wódka cytrynowa + sake + syrop jaśminowy + owoc yuzu + owoc pitaja   
Czym Jessicę urzekł jej narzeczony Justin Timberlake? Niektórzy mówią, że urokiem osobistym i anielskim głosem. Inni, że po prostu ze znawstwem serwował „wściekłe smoki”, czyli ukochane drinki amerykańskiej aktorki. Tobie ów koktajl być może ułatwi poderwanie np. jakiejś aktorki z Zielonej Góry albo Wałbrzycha.

KTO: JOHN BONHAM

CO: WÓDKA
JAK: bez dodatków Prawdziwi rokmeni nie lubią przekombinowania! Ten członek Led Zeppelin i najwybitniejszy perkusista wszech czasów uważał, że mieszanie ukochanej wódki z czymkolwiek to karygodne marnowanie procentów. To przekonanie towarzyszyło mu do grobowej deski. I to dosłownie – w 1980 roku ten 32–latek w krótkim czasie wychylił 40 kieliszków czystej, w wyniku czego odszedł z tego padołu łez.

KTO: FRANK SINATRA

CO: DRY MANHATTAN
JAK: whisky + wytrawny wermut + wódka Angostura
Ten wielki piosenkarz i amant żył zgodnie z własną zasadą, która brzmiała: „Alkohol może i jest największym wrogiem człowieka, lecz przecież Biblia każe kochać swych wrogów”. Legendarny urok osobisty Franka zwiększał się zwłaszcza po tym kultowym amerykańskim drinku, którego korzenie sięgają 1870 roku.

Clooney .jpg

KTO: GEORGE CLOONEY

CO: RASPBERRY CHEESECAKE
JAK: wódka + likier malinowy + śmietana kremowa + sour mix + świeża mięta
„Truskawkowy sernik” to drink, który ten amerykański przystojniak i zdeklarowany kawaler najchętniej pija podczas spotkań z kolejnymi seksownymi kociakami. Sącz nonszalancko taki koktajl, a udowodnisz dziewczynie, że prawdziwy macho nie boi się nawet picia różowego koktajlu w czasie randki.

KTO: GISELE BÜNDCHEN

CO: PEACH PASSION
JAK: wódka + sznaps brzoskwiniowy + nektar brzoskwiniowy + marmolada z pomarańczy + syrop z granatów + świeże maliny
Któryż normalny facet nie marzyłby o pójściu na drinka z tą brazylijską supermodelką... Jeśli pewnego dnia przytrafi ci się taka sposobność, nie radzimy proponować niczego innego niż jej ukochany koktajl „brzoskwiniowa namiętność”.

KTO: NAPOLEON BONAPARTE
CO: SZAMPAN MOËT ET CHANDON
JAK: bez dodatkówWielki Korsykanin zwykł mawiać: „Gdy zwyciężasz – zasługujesz na szampana. Gdy przegrywasz – potrzebujesz go”. A dlaczego Cesarz szczególnie upodobał sobie tę właśnie markę? Jean–Rémy Moët, twórca potęgi firmy Moët & Chandon, był przyjacielem Napoleona jeszcze z czasów szkolnych.

KTO: CHARLIZE THERON
CO: POMEGRANATE BLOSSOM
JAK: wódka cytrusowa + sok z granatów + świeży sok z cytryny + cukier
Pochodząca z RPA aktorka jest ponoć typem dziewczyny „do tańca i różańca”, która lubi pobawić się przy alkoholowych procentach. Chciałbyś wkraść się w jej łaski? Ponoć ta ślicznotka ma wielką słabość do słodko–kwaśnego drinka, którego nazwę można przetłumaczyć jako „kwiat granatu”.
Dodał(a): Michał Jośko Sobota 05.01.2013