Wolą grać, niż sypiać z kobietami. Nowe badania

Młodzi mężczyźni znajdują coraz więcej 'wymówek', by nie sypiać z kobietami. Wolą grać w gry, oglądać streamy i przeglądać media społecznościowe. Zaskoczeni? Tak wynika z badań ekspertów z General Social Survey. Niedawno już informowaliśmy o tym, że faceci mają inne rozrywki, niż te łóżkowe. Teraz sytuacja staje się jednak coraz częstsza.
iStock-1152832547.jpg

Naukowcy zauważyli dużą wstrzemięźliwość wśród młodych ludzi – znacznie częściej pojawiała się ona też wśród mężczyzn, niż wśród kobiet. Według badań, aż 29 proc. Amerykanów i 18 proc. Amerykanek nie uprawiało seksu od ostatniego roku.

Prof. Jean Twenge z Uniwersytetu w San Diego wskazuje, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że coraz mniej par ze sobą mieszka, przez co nie mają możliwości, by robić to często. Tak rzadka przyjemność i sporadyczne spotkania sprawiają, że nie mają aż takiej ochoty na stosunek. Niezwykle istotnym faktem jest także to, że młodzi ludzie często uciekają w wirtualną rzeczywistość, zapominając o normalności.

Po spędzani długich godzin na grach online, aktywności w mediach społecznościowych i oglądaniu streamerów i e–sportowców, młodzi ludzie nie mają ochoty na nawiązywanie nowych kontaktów. Nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie towarzyskie, ale i koleżeńskie. 

Prof. Rób Brooks z Uniwersytetu w Sydney, który przyglądał się badaniom, choć nie był w nie zaangażowany, doszedł do ciekawych wniosków. Uznał, że rozwój sztucznej inteligencji mógł wpłynąć na zachowania seksualne młodych osób do tego stopnia, że wolą form podniecenia i intymnych doświadczeń szukać w sieci – w grach erotycznych, czatach i formach prostej rozmowy on–line czy VR.

Badania niepokoją naukowców, ponieważ jeżeli sytuacja będzie się rozwijać w ten sposób, to za 10 lat prawdopodobnie połowa mężczyzn w Stanach Zjednoczonych nie będzie uprawiała seksu. Nie wiadomo, czy na tym jednak ten problem się zakończy, czy nadal będzie szedł w negatywnym kierunku. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Czwartek 20.05.2021