Wrocław ma swoją wieżę widokową. Jest niższa od drzew i nic nie widać

Chcieliście wieżę widokową, to macie! Co to za narzekanie, że nic z niej nie widać? Tego nie było w umowie. W Parku Świetlików we wrocławskich Maślicach pojawiła się drewniana konstrukcja, która ma być atrakcją dla mieszkańców i turystów. Możecie z niej zobaczyć... no właśnie, nic nie możecie z niej zobaczyć.
Zrzut ekranu 2023-05-23 o 18.01.47.png

Wieża ma tylko 9 metrów wysokości. Wokół są jedynie drzewa, jednak jeśli dobrze się przypatrzysz, w jednym punkcie widać kawałek słupa z mostu Rędzińskiego i fragment remontowanej drogi. 
"Budowa wieży na Maślicach to projekt mieszkańców zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Lokalizację też zaproponowali mieszkańcy. Zadanie finansowane było w całości z budżetu obywatelskiego, a budowa pochłonęła około 350 tysięcy złotych" – tłumaczył lokalnym mediom Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Dziennikarze Gazety Wrocławskiej zapytali także Szemplińskiego, czemu ta wierzą ma służyć. "Zgodnie z deklaracją społecznych liderów projektu to, wieża w parku Świetlików ma służyć do obserwacji przyrodniczych, zwłaszcza ornitologicznych. Zarząd Zieleni Miejskiej nie obcina zdrowych drzew jeśli nie przemawiają za tym względy bezpieczeństwa. W tym przypadku byłoby to w ogóle irracjonalne  - dlaczego sprzed obiektu do obserwacji przyrodniczych usuwać przyrodę i miejsca gniazdowania ptaków?" – odpowiedział. Wychodzi na to, że możemy z niej oglądać naszych pierzastych i drzewa. Czy nie lepiej byłoby wychylić się z balkonu i sprawić sobie lornetkę? Najwidoczniej nie.

Mieszkańcy chcieli, mieszkańcy mają. Po co czepiać się szczegółów? Tylko ten CKM zawsze robi pod górę i węszy, gdzie nie trzeba. 


Dodał(a): CKM.PL / fot.: Google views Wtorek 23.05.2023