Wybrano nową Batwoman. To pierwsza taka aktorka w historii

33-letnia aktorka została wybrana jako nowa odtwórczyni roli Batwoman w serii o Batmanie. Zastąpi Ruby Rose, która postanowiła odejść z produkcji HBO.
Batwoman-hbogo655.png

Javicia Leslie jest pierwszą czarnoskórą aktorką, która wystąpi w produkcji o Batmanie. Co więcej, sama zainteresowana podkreśliła, że jest czuje się wyróżniona nie tylko z uwagi na kolor skóry, ale również orientację seksualną:

- Jestem niesamowicie dumna z tego, że jestem pierwszą czarną aktorką, która zagra kultową Batwoman. Cieszę się też, że jako biseksualna kobieta mam zaszczyt dołączyć do tytułu, który stał się pewnego rodzaju przełomem dla społeczności LGBTQ+ - powiedziała gwiazda znana z serialu „God Friended Me”.

CZYTAJ TAKŻE: TAK WYGLĄDA NOWY BATMOBIL. REŻYSER POKAZAŁ ZDJĘCIA ZAKULISOWE

W ten sposób aktorka odniosła się do faktu, że produkcja HBO była pierwszą, w której w rolę superbohatera wcieliła się osoba nieheteronormatywna.W drugim sezonie serialu Leslie wcieli się w postać Rayan Wilder. Ma być to historia żyjącej na ulicy kobiety, która boryka się z problemami z narkotykami i na oczach widzów przemienia się w Kobietę Nietoperza. Tym sposobem twórcy serialu odetną się od bohaterki wykreowanej w pierwszej odsłonie, a widzowie nie będą musieli przyzwyczajać się do nowej bohaterki.

Premiera serialu jest przewidziana na styczeń 2021 roku na platformie HBO GO. Producentką i showrunnerką serialu została Caroline Dries.


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. mat. prasowe HBO Piątek 10.07.2020