Wystawa Davida LaChapelle w Polsce!

Kultowy już fotograf – surrealista zawita ze swoimi dziełami do Polski!
david lachapelle wystawa polska

credits: David LaChapelle, Jesus Is My Homeboy: Intervention, 2003 Chromogenic Print, © David LaChapelle

Prace Davida LaChapella chciałoby się wieszać w każdym kącie domu. Jego zdjęcia i fotomontaże są nasycone kolorami ale i fabułą. Każde dzieło jest dokładnie przemyślane, nie wypuścił nic, co byłoby przypadkowe. Większość fotografii niesie jakiś przekaz i bije z nich także życie i dynamika.  

LaChapelle ma 50 lat. Jego talent wyłowił w latach 80. sam Andy Warhol i zaproponował mu pracę w „Interview Magazine”. Zdjęcia Davida zdobiły okładki najbardziej rozpoznawalnych magazynów life style`owych, m.in.: Vogue wydanie francuskie i włoskie, Vanity Fair, GQ, Rolling Stone. Na swoich pracach utrwalał takie gwiazdy jak: Madonna, Tupac Shakur, Pamela Anderson, Muhammad Ali, Uma Thurman, Lil` Kim, Eminem, Lance Armstrong, David Beckham, Hillary Clinton, Elizabeth Taylor. Po kreacje reklamowe w jego wykonaniu w kolejki ustawiają się największe koncerny, gdyż LaChapelle jest również reżyserem komercyjnych form.Prace David LaChapelle w Polsce pojawią się 7 października i będą eksponowane do 10 listopada. Będą częścią wystawy „In God We Trust. Mozaika wyznaniowa w Stanach Zjednoczonych” zorganizowanej w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

„Wystawa ma na celu ukazanie bogactwa wierzeń i praktyk religijnych składających się na krajobraz wyznaniowy Stanów Zjednoczonych. Religia odgrywała i odgrywa tam niezwykle ważną rolę, a pluralizm wyznań sprawia, że można je uznać za jedno z najbardziej zróżnicowanych pod względem religijnym państw na świecie” – informuje kurator wystawy Maria Brewińska.

Na wystawie swoje prace zaprezentują również m.in.: Edgar Arceneaux, Huma Bhabba, Dzine, Angela Ellsworth, Generic Art Solutions  (Matt Vis and Tony Campbell), Anthony Goicolea, Guerra De La Paz (Alain Guerra, Neraldo de la Paz), Karl Haendel, Christian Jankowski, David LaChapelle, Nate Lowman, Joanna Malinowska, Gianni Motti, Pepon Osorio, Adam Pendleton, Paul Pfeiffer, Rob Pruitt, Martha Rosler, Andres Serrano, Kim Sooja, Jim Shaw, Fred Tomaselli, Robert The, Bill Viola.

Nie widziałeś jeszcze prac Davida LaChapelle? Koniecznie zajrzyj do jego PORTFOLIODodał(a): gianni Środa 17.07.2013