Wywiad z polskim bohaterem metra w Los Angeles

Kim jest Adrian Kaczmarek, pogromca świra z pociągu w Los Angeles? Poznaj Polaka, którego internauci ochrzcili już mianem „Wikinga”, „bohatera” i „Thora”

Adrian Kaczmarek Subway Hero.jpg

O Adrianie Kaczmarku, Polaku mieszkającym w USA, zrobiło się głośno, gdy w sobotę wieczorem, w pociągu miejskim linii Expo jadącym przez Los Angeles, obezwładnił agresora terroryzującego pasażerów kolejki. Polak założył mu duszenie i wprawnym chwytem powalił napastnika na Ziemię, a następnie nie pozwolił mu uciec do czasu przybycia policji. Zdarzenie nagrał jeden z pasażerów pociągu i wrzucił wideo do sieci. Dzięki niemu Adrian w ciągu paru dni stał się sławny.

Do Polaka dotarła między innymi amerykańska telewizja NBC. W wywiadzie Kaczmarek opowiada, że interweniował dlatego że napastnik zachowywał się nieprzewidywalnie i obawiał się, że może on mieć nóż lub pistolet. Po przyjeździe policji napastnik stał się bardzo agresywny. Adrian wziął od policjanta kajdanki i jak mówi „pierwszy raz w życiu dokonał obywatelskiego aresztowania skuwając napastnika”.Bezkompromisowe i zdecydowane zachowanie Polaka, który stanął w obronie pasażerów terroryzowanych przez półnagiego frika (był pod wpływem narkotyków), sprawiło że internet zwariował na jego punkcie – ludzie piszą o nim na Twitterze i na Instagramie używając tagów #subwayhero #vikingman #universalsoldier czy #thor. Sam Kaczmarek podchodzi do tego z humorem, czego dowód daje zresztą na swoim koncie twitterowym...


...oraz na zdjęciach które można znaleźć na Instagramie. Konto Adriana nie jest dostępne publicznie, ale pod wspomnianymi tagami można znaleźć takie zdjęcie Kaczmarka...

Subway hero chokes me for a sub-par workout @futurehealthla #subwayhero #vikingman #jobwelldone

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ani Boyadjian (@anithelibrarian)

My best subway tweaker face with @adiventure33 #futurehealth #thor #subwayhero.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Craig Cochrane (@craigallyn)

Co wiemy o Adrianie? Ma 31 lat, urodził się w Polsce i jako dziewięciolatek wyjechał do USA. Mieszkał w Nowym Jorku, kilka lat temu przeniósł się do Los Angeles a od pięciu lat związany jest z branżą fitness. Obecnie pracuje jako trener i menedżer w firmie Future Health zajmującej się przygotowywaniem spersonalizowanych programów treningowych i dietetycznych dla swoich klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda zaprezentowała nowy model MX-5 ze sztywnym dachem. To ukłon w stronę nudziarzy, którzy wprawdzie marzą o roadsterze, ale kupowali samochody z tradycyjnym dachem, tłumacząc "sorry, taki mamy klimat".

Opublikowany przez Esquire Polska na 25 marca 2016Dodał(a): ACH Piątek 25.03.2016