Yoga Lenovo - przełom wsród tabletów

Lenovo wsłuchało się w opinie swoich klientów, a ich inżynierowie zaczęli od nowa przyglądać się sposobom korzystania przez nich z tabletów. Wymyślili niby prostą i oczywistą rzecz, jednak do tej pory nikt na to nie wpadł. Bez wątpienia ten producent elektroniki wyznaczył nowy trend na rynku tabletów, który będzie od teraz kopiowany przez inne koncerny. Wszystko rozbija się o podstawkę zintegrowaną z urządzeniem oraz powiększoną jedną z krawędzi.
Yoga-Tablet-with-Magazine.jpg

Tablet Lenovo Yoga B6000 ma 8-calowy ekran, zaś jego większy brat Lenovo Yoga B8000 klasyczny 10-calowy. Poza różnicami w gabarytach i baterii, reszta funkcji i podzespołów jest taka sama. Zatem test jest zunifikowaną recenzją obu wersji.

WEŹ DO RĘKI, POSTAW, POŁÓŻ
To nie komendy dla twojej partnerki, a trzy pozycje, w których tablet Yoga czuje się najlepiej. Pierwsza z nich, to tradycyjny sposób trzymania urządzenia. W najnowszym dziecku Lenovo, jedna z krawędzi jest cylindryczna na całej długości. To miejsce na baterię, ale pełni też inną ważną rolę. Chwytając tradycyjne tablety możemy zasłonić sobie część obrazu, a ręka męczy się po kilku chwilach operowania sprzętem. W przypadku Yogi, ten uchwyt został opracowany przez fizyków tak, by specjalnie umiejscowiony środek ciężkości pozwolił na długie i bezbolesne korzystanie z tabletu.

yoga lenovo
Druga pozycja wykorzystywana jest najczęściej do oglądania filmów czy do rozmów przez komunikatory internetowe. Podstawkę odchylasz w tył jednym ruchem nadgarstka i możesz postawić tablet nie podpierając go książkami czy butelką z wodą albo miską z popcornem.

yoga lenovo
Trzecia przyda się jeśli siedzisz przy biurku lub leżysz z tabletem na łóżku. Wyświetlacze w tego typu sprzętach tak odbijają światło padające na nie prostopadle z góry, że refleksy na ekranie powodują w naszych oczach `zanikanie` niektórych jego części. Odchyl podstawkę do samego końca, a korzystanie na leżąco będzie przyjemnością, a nie serią `uników` przed światłem odbitym. Oczywiście nie będą ci już potrzebne gazety czy pilot do podkładania pod tablet

yoga lenovo
Największą zaletą tego rozwiązania jest jego integralność z całym urządzeniem. Podstawki nie musisz dokupować, ani wymieniać jak się zużyje lub przetrze. Tę podpórkę otwierasz i chowasz jednym ruchem ręki. Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w dedykowaną klawiaturę Bluetooth, która może być jednocześnie wierzchnią pokrywą tabletu.

DŁUGODYSTANSOWIEC
Kolejny fakt, przemawiający za tym, że gdyby tablet Yoga Lenovo był mężczyzną, to zyskałby miano kochanka idealnego. Mocarna bateria pozwala na 18 godz. pracy (metodologia pomiaru). Oczywiście to dane z testów laboratoryjnych i nie każdy korzysta z tabletu w takich proporcjach, ale z testów redakcyjnych wynik wypada bardzo imponująco. Przez cały dzień macania go przez odwiedzające redakcję osoby, on nadal miał energię do zabawy. Nasz Casanova...



PRZYSTOJNIAK
Tablet Yoga Lenovo jest bardzo estetyczny. Oczywiście wygląd jest kwestią gustu, ale aluminiowa obudowa baterii, służąca jako uchwyt i podstawka bardzo dobrze zgrywa się z plastikiem z ciekawą fakturą materiału. Rogi lekko zaokrąglone, puszczający oko ekran i stonowane kolory ramki oraz obudowy wyglądają godnie.

BOGATE WNĘTRZE
Czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB RAMu i Android 4.2 Jelly Bean daje mu sporo werwy do zabaw i ciężkiej pracy. Pamięć wewnętrzna to 16 lub 32 GB, z możliwością powiększenia kartą pamięci o maksymalnie 64 GB. Tablet z takimi bebechami śmiga bez zająknięcia i bez czkawki.

BAJERANT
Yoga Lenovo ma świetny i donośny głos – dba o to technologia Dolby Digital Plus. Filmy demonstracyjne oczywiście są zawsze nieco `podkręcone`, ale testowaliśmy tablet na wideo, które sami wybraliśmy. Chichot modelek słychać było jakoby stały za naszymi plecami, a ich piersi falowały wzorowo. Wszyscy zgromadzeni redaktorzy mogli raczyć się tym widokiem jednocześnie, bo kąt widzenia dla tego wyświetlacza wynosi 178 stopni.



SPECYFIKACJA TABLETÓW YOGA LENOVO:
Procesor:
Czterordzeniowy MT8125 (wersje z Wi-Fi) / 8389 (wersje z 3G) 1.2GHz
System operacyjny:
Android 4. 2 JellyBean
Ekran:  
Yoga Tablet 8: 8” (1280x800), multitouch , kąt widzenia - 178°
Yoga Tablet 10: 10.1” (1280x800) multitouch , kąt widzenia - 178
Bateria:
Yoga Tablet 8: do 16 h przeglądania internetu z użyciem Wi-Fi, Li-Ion, 6000 mAh
Yoga Tablet 10: do 18 h przeglądania internetu z użyciem Wi-Fi, Li-Ion, 9000 mAh
Pamięć:  
RAM: 1GB LP-DDR2
Wewnętrzna: 16GB/32GB eMMC
Zewnętrzna: do 64GB micro-SD
Łączność:
WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth® 4.0
Czujniki:
Kompas cyfrowy
Akcelerometr (czujnik grawitacyjny)
GPS
Jasność (światło otoczenia)
Funkcja wibracji
Porty/Gniazda:
Złącze Micro USB (obsługa OTG)
Gniazdo audio/mikrofonowe 3,5 mm
Kamera:
Tylna kamera 5 Mpix
Przednia kamera HD 1,6 Mpix
Wymiary (szer. x gł. x wys.):
Yoga Tablet 8: 213 mm x 144 mm x (3,0-7,3) mm
Yoga Tablet 10: 261 mm x 180 mm x (3,0-8,1) mm
Dźwięk:
Dwa skierowane do przodu głośniki
Mikrofon z funkcją redukcji szumów
Technologia Dolby® Digital Plus DS1
Możliwość obsługi technologii 3G:
Tak, opcjonalnie. Karta Micro-SIM
Waga:
Yoga Tablet 8: 401 g (Wi-Fi) i 404 g (3G)
Yoga Tablet 10: 605 g (Wi-Fi) i 610 g (3G)

Ceny:
Tablet Lenovo IdeaTab Yoga B6000 (8 cali, 16 GB) – 1099 złotych
Tablet Lenovo IdeaTab Yoga B8000 (10 cali, 16 GB) – 1199 złotych
Klawiatura Bluetooth Lenovo Yoga 10 – 349 złotych

Dodał(a): hajtek Środa 20.11.2013