"Zielony" biznes motorniczego. Postanowił dorobić do pensji

Dilerzy kojarzą się nam raczej ze sportowymi samochodami z przyciemnianymi szybami. Jeden z nich wpadł jednak na nietypowy pomysł kamuflażu. Wykorzystał swój zawód i dzięki temu rozwoził marihuanę swoim klientom. Gdy tylko potrzebowali towaru, wystarczyło, że wyszli na przystanek.
iStock-1093301716.jpg

Niedawno funkcjonariusze zatrzymali motorniczego z Gdańska, który miał przy sobie kilkanaście porcji dilerskich marihuany. Chociaż policjantom nie udało się jeszcze ustalić, czy 28–letni mężczyzna handlował narkotykami, to liczba "działek", jakie miał przy sobie, znacząco wykracza poza rekreacyjne ilości tej nielegalnej substancji. Wszystko wskazuje więc na to, że motorniczy dorabiał sobie jako diler.

Prokuratura sprawdza teraz, czy 28–latek handlował narkotykami. Zatrzymany motorniczy miał przy sobie ok. 14 g suszu roślinnego. Nie wiadomo także, czy mężczyzna prowadził tramwaj pod wpływem narkotyków. Śledczy obecnie czekają na wyniki badań krwi i moczu 28–latka.

Mężczyzna został oskarżony o posiadanie marihuany i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił jednak składania wyjaśnień. Gdy prokuraturze uda się ustalić, że motorniczy był także dilerem, może mu grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności, w przeciwnym razie kara będzie o wiele lżejsza.

Jeśli narzekasz na to, że w twojej okolicy brakuje dilerów, może wystarczy raz na jakiś czas przejechać się komunikacją miejską. Nawet, jeśli nie trafisz na sprzedawcę w tramwaju, możesz przerzucić się na autobus i przeżyć niezapomnianą podróż ze znarkotyzowanym kierowcą. Oby tylko ta jazda nie skończyła się w ten sposób.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / istockphoto.com Czwartek 19.11.2020