Zwiastun drugiej części "Przyczajony tygrys, ukryty smok"

Pamiętasz nienaturalne skoki bohaterów, charakterystyczne sceny walki i zapierające dech w piersiach plenery z filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”? Koniecznie musisz zatem zobaczyć drugą część: „Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny”.
przyczajony-2-otw.jpg

Kung fu baśń przepełniona dalekowschodnią mądrością, walkami oraz motywami miłosnymi i politycznymi – tak można określić obraz Anga Lee sprzed 15 lat, za który reżyser zgarnął dwa Oscary (film zdobył cztery statuetki). Właśnie ujrzeliśmy zwiastun sequela tej chińskiej produkcji.

Za drugą część będzie już odpowiadać Netflix czyli amerykański dostawca treści wideo na żądanie. Na czele produkcji stanie Woo-ping Yuen, który reżyseruje od 40 i sam gra w filmach od 50 lat. Co jednak bardziej istotne – jest choreografem sztuk walki, a jego układy ozdobiły m.in. „Kill Billa” i „Matriksa”. Sceny potyczek zapowiadają się więc bardzo dynamicznie.Fabuła oparta została na chińskim romansie „Iron Knight, Silver Vase” autorstwa Wang Dulu. Jednak na potrzeby pop kultury światowej, scenariusz będzie bardziej przypominał film akcji z baśniowymi plenerami. Nie masz się zatem czego obawiać. Poza tym, mimo że „Przyczajony tygrys, ukryty smok” zrealizowany był w dialekcie mandaryńskim, oglądało się go bez bólu uszu. „Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword Of Destiny” również obsadzony jest chińskimi aktorami, ale powinien wciągać jeszcze bardziej, dzięki o 15 lat świeższym efektom specjalnym. Choć charakterystyczne dla pierwszej części serii loty, skoki i bijatyki były przekolorowane.

Fabuła opowiada o strażniczce legendarnego miecza, którą gra Michelle Yeoh („Wyznania gejszy”, „Jutro nie umiera nigdy”) i jej misji ochrony tytułowej broni przed okrutnym generałem.

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016)
gatunek: akcja, dramat
reżyseria: Woo-ping Yuen
scenariusz: John Fusco
obsada:
Donnie Yen Meng - Sizhao (Cichy Wilk)
Michelle Yeoh - Yu Shu Lien    
Gary Young - Te Junior    
Natasha Liu Bordizzo - Śnieżna Waza    
Andrew Stehlin - Czarny Tygrys    
Shuya Chang - Jen Yu    
Thanh Van Ngo – Modliszka
premiera:
Chiny - 8 lutego 2016
Świat –
26 lutego 2016

przyczajony-2-plakat.jpg
Dodał(a): Adam Wawrzyniak Piątek 11.12.2015