Co przyda się każdemu motocykliście?

Podróżowanie motocyklem dla wielu osób jest spełnieniem marzeń.

tobias-reich-ctkdroqaeg0-unsplash.jpg

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wystarczy zakup jednośladu, trzeba jeszcze wyposażyć się w szereg akcesoriów. Niektóre z nich są wręcz niezbędne, inne opcjonalne, ale niezwykle przydatne. Zadbać należy przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo i komfort. Na szczęście obecnie można liczyć na szereg akcesoriów dla motocyklistów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Motocykl trzeba odpowiednio przygotować po zimie do kolejnego sezonu. Nie można również zapomnieć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia, bo niestety wypadki zdarzają się nawet osobom doskonale znającym przepisy prawa.

Jakie akcesoria dla motocyklisty można uznać za najpotrzebniejsze?

Podstawowym akcesorium każdego motocyklisty jest oczywiście kask. Jego wybór musi być jednak dobrze przemyślany. Odpowiedni kask to taki, który został idealnie dopasowany do głowy użytkownika. Nic nie może uwierać ani uciskać, bo nie spełni on swojego zadania. Kask może nawet uratować motocykliście życie w razie wypadku. Musi wobec tego chronić głowę, aby nie doszło do jej poważnego uszkodzenia. Wybierać należy wyłącznie kaski z odpowiednią homologacją. Na pierwszym miejscu jest zawsze bezpieczeństwo, kwestia designu schodzi na dalszy plan. Godne polecenia będą kaski wykonane z włókien kompozytowych. Na tego typu akcesorium nie należy nadmiernie oszczędzać. Najlepszym wyborem będzie produkt renomowanej marki, cieszący się dobrymi opiniami. Motocyklista potrzebuje także odpowiedniego obuwia. Złym pomysłem będzie zakładanie adidasów lub tenisówek. Przy wyborze butów motocyklowych należy mieć na uwadze ich wytrzymałość, wygodę i styl jazdy. Zadaniem obuwia jest chronienie stóp przed urazami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w dwa rodzaje butów, czyli na ciepłe i zimne dni. W sprzedaży znajdują się modele turystyczne i sportowe. Buty motocyklowe powinny mieć slidery, protektory, membrany. Muszą dobrze chronić kostki i palce.

W co powinien wyposażyć się motocyklista?

Każdemu motocykliście będą potrzebne rękawice na motor. Zapewniają one lepszy chwyt na kierownicy, chronią przed urazami i niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Znaczenie mają wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Rękawice powinny być wykonane z wytrzymałego materiału. Świetnie sprawdza się model z uzbrojeniem wykonanym z włókna węglowego. Niezbędna jest także odzież motocyklowa, czyli przede wszystkim spodnie i kurtka. Świetnie sprawdzają się kombinezony, najlepiej chronią ciało przed chłodem, deszczem i podmuchami wiatru. Na uwadze należy mieć to, aby odzież motocyklowa była wyposażona w dodatkowe ochraniacze, przede wszystkim na kolanach, plecach, łokciach i biodrach. Przydadzą się także gmole, które zabezpieczają motocykl przed uszkodzeniami. Nietrudno o nie na skutek upadku. Motocykl może nawet przewrócić się podczas postoju, dlatego warto zabezpieczyć silnik pojazdu stalową rurą. Z kolei ramę motocykla ochroni osłona w postaci crashpadów. Są też rozmaite akcesoria zmniejszające ryzyko kradzieży motocykla.


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 21.06.2022