Jakie kupić rękawice na motor?

W przypadku każdego motocyklisty niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich rękawic, które nie służą wyłącznie do zapewnienia ochrony przed zimnem.

pexels-dana-tentis-356289.jpg

Zabezpieczają one przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi, zwiększają także pewność uchwytu kierownicy. Chronią przed otarciami i uszkodzeniem naskórka w przypadku upadków. Dłonie wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, aby zmniejszyć ryzyko ich kontuzji. Trzeba pamiętać o tym, że automatyczną reakcją organizmu podczas upadania jest wyciągnięcie przed siebie rąk, są one wobec tego bardzo narażone na różne uszkodzenia i złamania. Oczywiście należy wymagać nie tylko nienagannej protekcji, znaczenie ma również zapewnienie wygody podczas jazdy.

Jak wybrać odwodnienie rękawice na motocykl?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów rękawic motocyklowych, różnią się one pod wieloma względami. Jeśli ktoś uzyskuje spore prędkości podczas jazdy motocyklem, to warto zdecydować się na rękawice sportowe. Jest to konieczność w przypadku wyścigów po twardych nawierzchniach, modele sportowe zapewniają optymalną ochronę w razie upadku. Można także liczyć na dobre wyczucie kierownicy wraz z jej detalami. Kolejną zaletą jest dobra przepuszczalność powietrza. Rękawice sportowe powstają najczęściej ze skóry kangura, tytanu, kevlaru. Producenci stosują sporo ochraniaczy na całej powierzchni rękawic. Bardzo istotny jest także długi mankiet, który zapewnia dodatkową ochronę. Z kolei dla osób, które jeżdżą spokojnie, z niższymi prędkościami, wystarczające są rękawice motocyklowe turystyczne. Zapewniają one mniejszą ochronę, ale można liczyć na sporą wygodę. Dłonie są dobrze zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, czyli przed deszczem i chłodnym powietrzem. W rękawicach turystycznych bardzo często stosuje się nowoczesne membrany. Charakterystyczne są także szerokie mankiety, duża elastyczność. Modele turystyczne mają mniej protektorów od rękawic sportowych.

Czym kierować się przy wyborze rękawic motocyklowych?

Jeśli ktoś podróżuje głównie po ulicach, pokonuje krótkie odcinki, to może zdecydować się na rękawice motocyklowe miejskie. Mają one kompaktową budowę, są wykonane z miękkich materiałów i niezbyt długie, zwykle sięgają do nadgarstków. Jeszcze innym rozwiązaniem są rękawice enduro, czyli idealna opcja dla miłośników off-road. b Zawsze powinno się mieć na uwadze, z jakich materiałów zostały wykonane rękawice na motocykl. Najbardziej pożądane są modele z miękkiej i wytrzymałej skóry kangura, ale świetnie sprawdzi się także skóra kozia. Bardzo mocne są rękawice ze skóry bydlęcej, ale trzeba liczyć się ze sporą sztywnością. Bardzo odporne na rozdarcie będą modele z panelami z kevlaru. Polskie filmy również tworzą dobrej jakości akcesoria motocyklowe. Świetnym przykładem są rękawice Shima, czyli pierwszy produkt w ofercie tej marki. Z czasem asortyment zaczął powiększać się o odzież motocyklową, czyli kurtki, spodnie z protektorami, buty na jednoślad. Produkty marki shima wyróżniają się ciekawym designem, zapewniają dobrą ochronę i można też liczyć na atrakcyjne ceny.

Artykuł partnera Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Środa 24.08.2022