2013 Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo

Nowa supermaszyna od Lamborghini ujrzała parę dni temu światło dzienne. Nowa wersja Gallardo będzie zwijać asfalt pod kołami!
lamborghini gallardo


Mowa o 2013 Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo modelu na rok. Model ten startuje w elitarnych wyścigach (sześć startów w ciągu sezonu), które odbywają się w Europie. Jednak ze względu na komercyjne aspekty, ta formuła zawitała już jednokrotnie do Azji, a będzie również w Stanach Zjednoczonych. Impreza organizowana przez producenta tych piekielnie szybkich wozów i firmę Blancpain – jedną z najstarszych manufaktur zegarków, która swoje chronografy produkuje często w pojedynczych, ekskluzywnych egzemplarzach.

W przyszłym roku 2013 Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo będzie miało najprawdopodobniej ten sam silnik – V10 o mocy 570 koni mechanicznych i pojemności 5,7 l. Nie jest to do końca pewne, gdyż producent nie wspomina o zmianach w układzie napędowym. Chwali się natomiast poprawioną o 120 procent aerodynamiką, chłodzenie hamulców o 50%, zmodyfikowanymi nadkolami, dyfuzorem i tylnym spojlerem, który można ustawić elektronicznie w dziesięciu różnych pozycjach w zależności od potrzeb (czyt. prędkości).Dodał(a): buddy Poniedziałek 22.10.2012