4-latka kierowcą testowym tira

Nie wiem czy Sophie umie już jeździć na dwukołowym rowerku, ale jak na swój wiek świetnie radzi sobie z prowadzeniem TIRa. Ciężarówka musi znieść wiele, bo dziewczynka nie do końca kontroluje i koordynuje poczynania pojazdu.
volvo-test.jpg

Na początku każdego artykułu o dużych pojazdach będziemy zaznaczać, że znamy różnicę między konwencją TIR, a ciągnikiem siodłowym. Jednak nadal obstajemy przy skrócie, jako potocznym synonimie dla ciężarówki.

Sophie spełniła jedno ze swoich życzeń, które zapewne jest też małym pragnieniem wielu z nas – poprowadzenie TIRa. Do tego 4-latka mogła na specjalnie zbudowanym torze poddać ciężarówkę torturom na torze testowym.

Sprawdziła m.in. wzmocnienia przednich narożników kabiny, wzmocnienie jej całej konstrukcji, ochronę podwozia, szczelność układów i elementów jezdnych. A zrobiła to w spektakularny sposób – rozbiła betonowy budynek, ślizgała się zawieszeniem po wysokim krawężniku, a nawet zrolowała ciężarówkę z górki.Szwedzi z Volvo tą akcją chcą udowodnić, że produkują najmocniejsze ciężarówki na świecie i że ich pojazdy nie są nudne. Pierwsze im się udało. Nad drugim muszą jeszcze długo pracować, bo fejm za wideo zbiera Sophie.Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 04.12.2015