5 lat więzienia za cofanie liczników samochodowych

Szykują się radykalne zmiany w polskim prawie. Już niedługo będzie można trafić za kratki za cofanie licznika samochodowego. Rozpoczęto właśnie prace nad projektem.
iStock-866375146.jpg

Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło wziąć się za nieuczciwych sprzedawców używanych samochodów, którzy wciskają niczego nieświadomym kupującym auta z fałszywym przebiegiem.

W czwartek 16 listopada, min. Zbigniew Ziobro poinformował na konferencji prasowej, że w resorcie sprawiedliwości rozpoczęto prace nad nową ustawą, która ma wprowadzić do polskiego prawa zupełnie nowy, dotąd nieznany typ przestępstwa. Gdy wspomniany akt wejdzie w życie, za sfałszowanie, cofnięcie lub wymianę licznika w aucie, będzie grozić odpowiedzialność karna od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

- Tego rodzaju zjawisko powoduje straty konkretnych ludzi, którzy sądząc, że kupują samochód ze znacznie niższym przebiegiem, w rzeczywistości niejednokrotnie kupują złom, i auta te powinny znaleźć się na śmietniku samochodowym - stwierdził Ziobro.

Za prace nad projektem ustawy odpowiedzialny jest wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

ZOBACZ TAKŻE SUPERSZYBKIE AUTO, KTÓREMU NIKT NIE OŚMIELIŁBY SIĘ COFNĄĆ LICZNIKADodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 16.11.2017