8 najszybszych kierowców w Europie

Polak jechał z prędkością 300 km/h, co pozwoliło mu się znaleźć w pierwszej piątce rankingu najwyższych prędkości odnotowanych w Europie.
1.jpg

W SKRÓCIE:

Opublikowano ranking najszybszych kierowców w Europie. Na piątym miejscu znalazł się Polak, który jechał swoim Porsche Panamera 180 km/h więcej, niż było dozwolone na danym odcinku.

PEŁNA WERSJA:
Kiedy dajemy się ponieść emocjom i chcemy sprawdzić możliwości naszego superautka, dociskamy pedał gazu i nie przejmujemy się konsekwencjami. A w niektórych wypadkach mogą one być bardzo poważne. Portale HomeToGo i Happycar stworzyły ranking ośmiu najwyższych prędkości, jakie zanotowano na naszym kontynencie. Wśród zestawienia najbardziej nadgorliwych kierowców, nie zabrakło miejsca dla Polaka.

Jak podają twórcy rankingu powstał on, aby ostrzec kierowców wybierających się autem na wakacje. Ma to zachęcić jeżdżących, żeby przestrzegali przepisów drogowych, bo inaczej mogą dostać wysokie mandaty, a nawet spędzić w więzieniu 12 miesięcy.

1. Szwajcaria, 324 km/h
28-letni kierowca z Genewy w 2011 roku Bentleyem Continental GT sunął z prędkością 324 km/h. Ograniczenie na autostradzie, po której jechał wynosiło 120 km/h. Przekroczenie nakazu o 204 km/h swoje zakończenie miało w sądzie, gdzie oskarżony został uznany winnym i skazanym na grzywnę w wysokości 7 992 złotych i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

2. Włochy, 311 km/h
Włoch będący CEO firmy Telecom stwierdził, że jedynie testował swoje nowe Porsche Carrera, jadąc z prędkością 311 km/h, przekraczając tym samym ograniczenie o 130 km/h. Ukarany został mandatem w wysokości 1 530 złotych i dziesięcioma punktami karnymi.

3. Francja, 310 km/h
W 2011 roku Francuz postanowił spróbować sił swojego Audi RS4 i wybrał się na nielegalny wyścig w okolicy Niort. Podczas zawodów jechał z prędkością 310 km/h, przekraczając ograniczenie o 200 km/h. Opublikował potem film na platformie YouTube i został skazany na rok pozbawienia wolności.

4. Wielka Brytania, 309 km/h
Brytyjczyk jechał swoim Nissanem GTR z prędkością 309 km/h na drodze z ograniczeniem do 100 km/h. Został skazany na rok pozbawienia wolności i zakazano mu prowadzić pojazdy przez najbliższe 10 lat.

5. Polska, 300 km/h
Zwykle pałamy dumą, kiedy w jakimś rankingu znajdzie się Polak. Tym razem jest inaczej. Nasz rodak sunął swoim Porsche Panamera 300 km/h po drodze z ograniczeniem do 120 km/h. Warszawiak nagrał też filmik z całego zdarzenia. Kosztowało go to utratę prawa jazdy i mandat w wysokości 5 014 złotych.

6. Hiszpania, 297 km/h
Porsche Carrera rozpędziło się do 297 km/h, przy ograniczeniu do 120 km/h. Co więcej kierowca nie był nawet właścicielem samochodu. Testował jedynie model przed zakupem, a do tego z powodów zdrowotnych nie powinien nawet siadać za kółkiem. Kara wyniosła 15 426 złotych i roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

7. Holandia, 290 km/h
Motocyklista nie został złapany, ale nakręcił filmik ze swoich wyczynów. W obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie wynosi 80 km/h jechał swoim Kawasaki Ninja ZX-9R z prędkością 290 km/h.     

8. Niemcy, 240 km/h
Niemiec jechał swoim Audi A3 240 km/h, na drodze gdzie ograniczenie wynosi 60 km/h. Utracił prawo jazdy, dostał 2 914 złotych mandatu i 4 z 8 punktów karnych. 
W zawrotnym tempie_Infografika.jpg

Ciekawe czy zwycięzcy rankingu dostali jakieś nagrody za swoje wyczyny. Mogłyby to być rowery, bo przecież pozwolenia na prowadzenie takich pojazdów chyba im nie zabrano.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: HomeToGo i HAPPYCAR Piątek 21.04.2017