Baja Poland na starcie

30 sierpnia w Szczecinie odbędzie się inauguracja rajdu Baja Poland. To szósta runda Pucharu Świata w FIA w Rajdach Terenowych oraz runda strefy CEZ, mistrzostw Czech oraz Polski
Adam.jpg


Do tegorocznej, piątej już edycji zgłosiła się rekordowa liczba załóg z krajów takich jak Argentyna, Brazylia, Czechy, Niemcy, Rosja, Węgry czy Włochy. Na trasie Baja Poland, pod numerem cztery, nie zabraknie obecnego mistrza Polski – Adama Małysza wraz z pilotem Rafałem Martonem. Duet Małysz/Marton ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo w grupie T1, mistrzostwo Czech, czwarte miejsce w FIA CEZ Cross Country Trophy w T1, pierwsze miejsce w węgierskim rajdzie Tolimpex Cup, oraz polskim Baja Carpathia. Dotychczasowe sukcesy czynią team jednym z faworytów Baja Poland 2013.

„Bardzo cieszę się na tę rywalizację. Wiem, że nie będzie to proste, ponieważ startuje wiele wspaniałych załóg.” – skomentował Adam Małysz. „Chcielibyśmy wystąpić jak najlepiej, jednak ciężko przewidzieć wynik. Ten sport jest naprawdę nieobliczany, o czym przekonaliśmy się podczas Silk Way w Rosji, gdzie z powodu dachowania nie ukończyliśmy trasy. To nas nie zdemotywowało. Walczymy dalej.” – dodał.

Trasa rajdu została podzielona na trzy etapy: Szczecin – Dobra – Drawsko Pomorskie i liczy prawie 800 km.  Na trasie umieszczono pięć prób sportowych. W piątek na team czeka trasa inaugurująca (11,42 km) w Szczecinie. W sobotę załogi zmierzą się z bardzo wymagającym terenem poligonów drawskich liczących ponad 165 km.  Niedziela to dwa odcinki specjalne w gminie Dobra z metą w Miasteczku Rajdowym. Podczas Baja Poland 2012 Małysz zajął piątą pozycję. Pierwsze miejsce należało do Krzysztofa Hołowczyca. W tym toku szansę Adama na podium są zdecydowanie większe. Zapowiada się weekend pełen ogromnych, sportowych emocji!

Adam Małysz - najbardziej utytułowany w historii skoczek narciarski. W marcu 2011 roku zakończył swoją karierę w skokach narciarskich, rozpoczynając tym samym karierę jako kierowca rajdowy. Na początku 2012 wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie zajął 37. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzięki doskonałej jeździe Orzeł z Wisły oraz jego doświadczony pilot Rafał Marton nie dali szans rywalom i w 2012 roku sięgnęli po mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i grupie T1, mistrzostwo Czech oraz czwarte miejsce w FIA CEZ Cross Country Trophy w T1.
Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 29.08.2013