Biski: skuter wodno-lądowy

Na lądzie pojedzie 130 km/h, na wodzie ten sam pojazd sunie 60 km/h. Zacznij odkładać pieniądze na Twój nowy wodno-lądowy pojazd, który będzie hitem sprzedażowym przyszłego sezonu. Ile odłożyć? Na razie nie wiadomo, ale maszyna Biski i jej odmiany niedługo wejdą w fazę produkcji.
biski-otw.jpg

Opatentowane autorskie komponenty i rozwiązania firmy Gibbs Sports Amphibians Inc. pozwalają na korzystanie z jednośladu zarówno na drogach jak i na wodzie. Biski to skuter lądowy, który pomyka niecałe 130 km/h. Jednak gdy napotka np. jezioro, w czasie mniejszym niż 5 sekund zamienia się w skuter wodny. Napędzany jest dwucylindrowym silnikiem spalinowym o mocy 55 koni mechanicznych. To daje sporą prędkość na wodzie – 60 km/h.


Gotowa do jazdy lub pływania maszyna waży 228 kg, a jej maksymalna dopuszczalna waga to 348 kg. Czyli pojadą nim dwie kobiety lub facet z bagażami. Na lądzie trzeba uważać na wysokie krawężniki i inne przeszkody – prześwit Biski to 15 cm. Maszyna ma 235 cm długości i 95 cm szerokości, zatem i w korkach nie będzie radzić sobie najlepiej. Mimo wszystko będzie to świetny środek transportu do weekendowych wypadów nad jezioro. Alternatywnie możesz korzystać z niego, jeśli mieszkasz na jakimś pojezierzu i chcesz skrócić sobie drogę przeprawy.Zobacz też trójkołowiec-amfibię……oraz quada-amfibię.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: gibbssports.com Piątek 13.11.2015