BMW serii 8 powraca po 20 latach – i robi to z przytupem

Legendarna seria BMW powraca po niemal 20 latach od zakończenia jej pierwotnej produkcji. I teraz jest szybsza, mocniejsza i lepsza.
Seria-8-4-1420x670.jpg

Oryginalne BMW 850i było jednym z najbardziej odjechanych aut, jakie bawarska marka z biało-niebieską flagą na masce miała w swojej ofercie w latach 90. XX wieku. Zaprezentowana w 1989 roku na Salonie Samochodowym we Frankfurcie „ósemka” z miejsca podbiła serca fanów motoryzacji na całym świecie i gościła w nich przez następne 10 lat, a decyzja o wstrzymaniu jej produkcji była dla nich jak rozstanie z dziewczyną.

Dlatego powrót po niemal 20 latach serii 8 do gamy modeli BMW, to dla fanów jak spotkanie ze szkolną miłością. Tyle że już o wiele dojrzalszą i poddaną serii zabiegów medycyny estetycznej. Ocenę wyglądu nowej „ósemki” pozostawiamy więc wam, nam natomiast podoba się on bardzo.

Jeszcze bardziej jaramy się zaś tym, co znajduje się pod maską auta. Nowa „ósemka” będzie występować w dwóch wersjach silnikowych. Wersja M850i xDrive wyposażona jest w 4,4-litrową jednostkę napędową V8 rozwijającą 530 KM (3,7 do setki i elektroniczne ograniczenie przy 250 km/h), zaś wersja 840d posiada 3-litrowego, 6-cylindrowegoy diesela o mocy 320 KM (4,9 do setki). Obie wersje otrzymały natomiast takie same skrzynie biegów – 8-stopniowe i znacznie lżejsze i szybsze. Oczywiście auto napakowane jest także najnowszymi technologiami, od laserowych przednich świateł, przez adaptacyjne zawieszenie, zaawansowane systemy wspomagania jazdy i parkowania, po możliwość odpalenia w aucie Microsoft Office’a i Skype’a.

Nowe BMW serii 8 do sprzedaży w USA trafi jesienią 2018 roku, a w Europie – pod koniec roku.  


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 18.06.2018