Bolid F1 dopuszczony do ruchu po drogach

Tym razem nie jest to reklamówka (przynajmniej częściowo), ale dzieje się naprawdę: samochód Formuły 1 został przystosowany do ruchu po zwykłych ulicach – i już zaliczył pierwszą przejażdżkę!

Betsafe_Street_F1_2.jpg

Taki widok mógłby zaskoczyć każdego – i kierowcy w angielskim Manchesterze musieli się z nim zmierzyć naprawdę. Wyścigowy bolid Formuły 1 Sauber C30 (model z 2011 r.) z kilkusetkonnym silnikiem Ferrari V8 jeździł po tym mieście w normalnym ruchu drogowym, grzecznie zatrzymywał się przed pasami, skorzystał też z drive-through w lokalnej restauracji!

O co chodzi? 

Oczywiście częściowo o pieniądze. Dostosowana do ruchu ulicznego autentyczna wyścigówka F1 promuje 18. edycję kultowego rajdu Gumball 3000.

Ale bolid weźmie też w tym rajdzie pełnoprawny udział!


Betsafe_Street_F1_4.jpg


Gumball 3000 to spektakularne wydarzenie, które każdego roku przyciąga towarzyską śmietankę show biznesu oraz spragnionych adrenaliny miłośników motoryzacji. Jak w każdej edycji, w 2016 roku wezmą w nim udział sławni kierowcy, którzy będą prezentować możliwości swoich supersamochodów. Po raz pierwszy w historii obok Porsche, Bentleyów i McLarenów pojedzie też jak równy z równym samochód Formuły 1, dostosowany do drogowych warunków przy współpracy z ekspertami F1 z Only The Fast. 

Tegoroczny Gumball 3000 niestety omija Polskę – kolumna superwozów pojedzie z irlandzkiego Dublina przez m.in. Anglię, Niemcy, Czechy i Węgry do rumuńskiego Bukaresztu. Start już 1 maja 2016 r., meta przewidywana jest tydzień później.

Najbliżej nas bolid F1 pojedzie więc po publicznych drogach w Czechach. A jeśli się tam nie wybieracie, zobaczcie jak szło mu parę dni temu w Anglii:
Dodał(a): Mateusz Zieliński Poniedziałek 18.04.2016