Borgward Isabella - niesamowite auto marki, o której nikt nie słyszał

O marce Borgward mogliście słyszeć w dwóch przypadkach: albo macie tak z 60-70 lat, albo jesteście najprawdziwszymi fanami motoryzacji, a waszych żyłach płynie benzyna. Teraz ta dawna niemiecka marka odrodziła się jednak i zrobiła to w najlepszym możliwym stylu.
isabella-exterior-01-1.jpg

Borgward to niemiecka marka samochodowa, która istniała w latach 1929-1962. Dlatego też mało kto miał okazję kiedykolwiek usłyszeć jej nazwę, a co dopiero widzieć jakiekolwiek samochody przez nią produkowane. To jest jednak mało istotne. Ważne jest bowiem to, że marka Borgward w 2015 roku powróciła na rynek, głównie chiński, na którym obecnie funkcjonuje luksusowy jej SUV oznaczony symbolem BX7.

Najważniejsze jest natomiast to, że teraz Borgward postanowił także przypodobać się nieco klientom z Europy i na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentował prawdziwą perełkę – koncepcyjny projekt o nazwie Borgward Isabella. Auto to sportowa limuzyna, która wygląda jakby przybyła na ziemię z innej planety. Wrażenie robi przede wszystkim sylwetka samochodu i ciekawy pomysł rozsuwanych na boki drzwi, a także wnętrze zdominowane przez futurystyczne ekrany.


Limuzyna ma być także całkiem szybka. Wyposażona w cztery silniki napędzające po jednym kole ma rozwijać moc 300 KM, od 0 do setki przyspieszać w 4,5 sekundy i być w stanie osiągnąć maksymalnie 250 km/h.

Nie wiadomo natomiast kiedy Isabella trafi do produkcji, jednak skoro marka chce faktycznie zaistnieć na europejskim rynku, to można przypuszczać, że ich koncept zostanie prędko wcielony w życie. Zacieramy już ręce, by go zobaczyć. 
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Borgward Czwartek 14.09.2017