Chevrolet Corvette 2014 Stingray C7

Najmocniejsza i najszybsza seryjna Corvette`a w historii firmy - Chevrolet Corvette 2014 Stingray C7.
Corvette 2014 Stingray


Chevrolet Corvette 2014 Stingray C7 to najmocniejszy i najszybszy pojazd tej marki wyprodukowany dotychczas. Do pierwszej setki rozpędzi się w 3,9 s. To również jeden z najbardziej ekonomicznych aut tej firmy – na 100 kilometrów ma spalić 9 litrów benzyny. Wszystko to zasługa serca samochodu.

Silnik o pojemności 6,2 l, generujący 460 koni mechanicznych, jest bardziej efektywny i dostarcza relatywnie więcej mocy i wyższego momentu obrotowego niż modele z C6 i Z06. To dzięki nowym technologiom ukrytym w jednostce napędowej, ale i obniżeniu masy auta. Bardzo duża elastyczność tej V8-ki sprawia, że tym samochodem będziesz przyspieszał dynamicznie przy każdej prędkości i na każdych obrotach.

Pięć trybów pracy obsługuje dwanaście parametrów, które zmieniają się w zależności od wybranej charakterystyki jazdy. Skrzynia ma siedem przełożeń, a specjalny system uprzedzi zmianę biegu i dostosuje obroty silnika, co usprawni całą procedurę.Specjalnie kontrolowany bezpośredni wtrysk paliwa, czasowa synchronizacja sterowania zaworami, mieszanka paliwa i powietrza, w celu optymalizacji spalania oraz cała masa pozostałych bajerów w silniku, powodują, że jest najbardziej optymalną jednostką do tej pory. Jest również bardziej przyjazna środowisku – wytwarza 25% mniej dwutlenku węgla.

Wnętrze Chevroleta Corvette 2014 Stingray C7 to włókno węglowe aluminium i skóra. Sporo elementów jest robiona ręcznie. Zewnętrzne elementy to panele nanowęglowe i kompozytowe. W połączeniu z lekką maską i nową aluminiową ramą, daje świetne przełożenie mocy do masy.

Przepiękna prezentacja:


Dodał(a): fisci Czwartek 30.05.2013