CITROEN C4 Picasso

Citroen niedawno zadebiutował z drugą odsłoną modelu C4 Picasso. W pięknych okolicznościach przyrody, na Mazurach, zaprezentowano nam ten nowy kompaktowy minivan. Jest zbudowany na płycie podłogowej EMP2. Mimo mniejszej o 4 cm długości od poprzednika, ma większy rozstaw osi. To zasługa rozstawienia kół, prawie na końcach nadwozia. Samochód ma lekką, nowoczesną linię i stanowi mocny akcent w swoim segmencie.
citroen c4 picasso


NA MIEJSKIE ULICY I RODZINNE WYPADY POZA MIASTO
Prezentacja C4 Picasso miała ciekawą oprawę, między innymi ze względu na miejsce. Pierwsze jazdy tym autem mogliśmy odbyć na malowniczych mazurskich drogach, a także po okolicznych miejscowościach. Co prawda nie mieliśmy do dyspozycji rodziny z dziećmi, tak aby zgodnie z przeznaczeniem przetestować samochód, ale mogliśmy pojeździć po krętych drogach markując rodzinny wypad poza miasto. Mazurskie szlaki mają to do siebie, że mimo coraz lepszej jakości dróg, charakteryzują się gdzieniegdzie nierównościami. Są też bardzo kręte i raczej wąskie. C4 Picasso pokazał swoje mocne strony, ale też „oznajmił” nam jak należy, a właściwie jak nie należy nim jeździć.

citroen c4 picasso
Jest stosunkowo miękki i rewelacyjnie wybiera wszelkie nierówności drogi. Przez co ma się poczucie dość komfortowej jazdy. Do momentu kiedy nie ponosiła nas fantazja i dostosowaliśmy prędkość do warunków, samochód sprawował się poprawnie. W momencie jednak, kiedy noga stawała się zbyt ciężka, auto trochę się buntowało nieprzyjemnie bujając, co na ostrych łukach na wąskiej drodze nie należy do przyjemności. Morał z tego taki, że jeżdżąc nim tak jak powinno się jechać minivanem, samochód daje naprawdę dużo komfortu i pewności na drodze.

citroen c4 picasso
FUTURYSTYCZNIE
Citroen C4 Picasso charakteryzuje się lekkością i nowoczesnością. Ma swój styl i nie kopiuje innych, czego dobrym przykładem są m.in. przednie lampy. Inni prześcigają się kto zrobi większe. Czasem ma się wrażenie, że przód to głównie światła. Natomiast ten model poszedł pod prąd. Na dole zderzaka mamy osadzone halogeny, na jego górnej części główne reflektory, a nad nimi osadzono paski z ledowymi światami dziennymi. Wygląda to ciekawie, lekko i futurystycznie. Ale to ostatnie słowo najbardziej pasuje do wnętrza auta, szczególnie do wyświetlaczy. Zegary są osadzone pośrodku, wyświetlane są elektronicznie i mogą przybierać różne kształty i kolory zależnie od indywidualnych ustawień kierowcy. Poniżej znajduje się kolorowy, dotykowy ekran. Przy jego pomocy można ustawiać np. zakres klimatyzacji. Wygląda to wszystko bardzo nowocześnie co wielbicieli tej marki może satysfakcjonować. Także tych którzy są otwarci na tak odważne rozwiązania.

citroen c4 picasso
Auto jest przestronne i oferuje sporo miejsca dla pasażerów, a także dla przewożonych przedmiotów. Cała masa schowków zarówno z przodu, jak i z tyłu auta ułatwia podróżowanie, np. pod nogami pasażerów na tylnej kanapie czy rozkładane stoliki z oparć przednich siedzeń. Bagażnik ma pojemność 537 litrów. Można go jednak powiększyć – przesuwając każde z trzech tylnych foteli do przodu, stawiając oparcie pod kątem 90 stopni tym samym uzyskując 630 litrów. Po złożeniu siedzeń całkowicie, otrzymujemy płaską podłogę bagażnika i pojemność 1 709 litrów.

citroen c4 picasso
Citroen C4 Picasso to ciekawa propozycja dla osób chcących posiadać rodzinne auto. Dla tych
z większą rodziną lub tych, którzy potrzebują załadować więcej bagażu, Citroen oferuje także model Grand C4 Picasso. Aby nabyć C4 Picasso trzeba wydać najmniej 67 900 zł, najdroższa wersja Exclusive to wydatek minimum 100 900 zł.

citroen c4 picasso

belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): Rafał Wtorek 07.01.2014