Czy warto mieć ubezpieczenie szyb samochodowych?

Wiele osób decyduje się na wykupienie dodatkowej ochrony tej części auta pomimo faktu, że może być ona zawarta w standardowym AC. Z czego dokładnie to wynika?

small 20.jpg

Szyby samochodowe to jeden z niewielu elementów pojazdu bardzo narażonych na uszkodzenia. Czy zdecydowanie się na polisę obejmującą uszkodzenia szyb jest dobrym pomysłem?

Co obejmuje ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb chroni ten element pojazdu przed kosztami uszkodzeń, które mogą mieć związek z różnymi czynnikami. Najczęściej są to:

– działanie osób trzecich,

– włamanie,

– odpryskujące kamienie,

– obiekty spadające na szybę,

– wypadki drogowe,

– grad.

Ubezpieczenie szyb zadziała zarówno w sytuacji, gdy uszkodzenie jest niewielkie i płytkie (więc można je wypełnić), jak i wtedy, gdy konieczna jest całkowita wymiana całej tafli szkła. Taka ochrona jest jednym z opcjonalnych składników polisy AC, jednak skorzystanie z odszkodowania za drobną rysę może spowodować utratę zniżek w późniejszym czasie, co sprawia, że rozwiązanie to jest zupełnie nieopłacalne. Z tego powodu wiele osób decyduje się na dokupienie oddzielnego ubezpieczenia obejmującego jedynie szyby.

Najlepsze polisy samochodowe umożliwiają pokrycie szkód o wartości do nawet 5000 złotych oraz darmowe holowanie pojazdu do warsztatu. Pomoc w razie uszkodzenia szyby zależy wyłącznie od szczegółów zawartych w umowie, które mogą różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Z tego powodu niezwykle ważne jest zapoznanie się z wszystkimi warunkami przed wykupieniem polisy.

Kiedy warto zdecydować się na ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy zarówno w razie wypadku, jak i działań wandali czy przypadkowych zdarzeń wynikających z warunków atmosferycznych. Wykupienie takiej ochrony jest wskazane w sytuacji, gdy pozostawiasz pojazd na niestrzeżonym parkingu lub bezpośrednio przy ulicy, szczególnie w niebezpiecznych dzielnicach.

Dodatkowe ubezpieczenie przyda się także w przypadku miejsc parkingowych znajdujących się w pobliżu drzew lub innych obiektów, z których mogłyby spadać przedmioty rysujące i szczerbiące szybę. Jest to dobre zabezpieczenie także wtedy, gdy chcesz po prostu ustrzec się przed podobnymi zdarzeniami, nie ryzykując konieczności przeznaczenia kilku tysięcy złotych na naprawę szyby.

Warto jednak pamiętać o tym, że każde ubezpieczenie szyb samochodowych na rankomat.pl różni się od pozostałych pod względem zakresu obowiązywania, maksymalnej wartości szkody objętej finansowaniem oraz sposobu naprawy potencjalnych uszkodzeń. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto dokładnie zapoznać się z polisami proponowanymi przez co najmniej kilka towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób, bez wychodzenia z domu, można wybrać ochronę w konkretnym budżecie, która spełni Twoje oczekiwania. Internetowe porównywarki bardzo często pozwalają także na wypełnienie specjalnego formularza i wykupienie ubezpieczenia szyb z poziomu własnego komputera.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 19.01.2021