Dlaczego warto inwestować w oryginalne części do quadów?

Dlaczego warto inwestować w oryginalne części do quadów?

devon-janse-van-rensburg_t-gbruabre-unsplash.jpg

Doskonale sprawdza się podczas jazdy po pagórkach i wzniesieniach. Nic dziwnego, że coraz więcej miłośników motoryzacji decyduje się na zakup tego rodzaju pojazdu. Jak o niego dbać? Co zrobić w przypadku, gdy któraś z części w quadzie będzie potrzebowała wymiany? Sprawdź, dlaczego kupno oryginalnych części do quadów to prawdziwa inwestycja.

Oryginalne części do quadów – dlaczego warto?

Właściciele quadów doskonale zdają sobie sprawę, że tego rodzaju pojazdy wymagają częstych napraw. Jazda po nierównym terenie mocno eksploatuje pojazdy – nie dziwi więc fakt, że tak często trzeba wymieniać w nich części – https://duo-quatro-moto.pl/. Co zrobić w takiej sytuacji? Kupić oryginał czy postawić na zamiennik? Decydując się na zakup zamienników, należy liczyć się z tym, że mogą one zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Nie są one testowane pod względem bezpieczeństwa i mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie pojazdu. Części oryginalne to gwarancja wysokiej jakości i standardów bezpieczeństwa. Części OEM są specjalnie zaprojektowane, aby pasować do danego modelu quada. Co więcej, są one objęte gwarancją. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, z częścią możesz zgłosić się o pomoc do producenta, a ten naprawi wadliwy produkt lub wymieni go na nowy.

Stosując oryginalne części, możesz być również spokojny podczas jazdy. Zapomnisz o ciągłych usterkach i awariach, i w końcu będziesz mógł cieszyć się z beztroską jazdą swoim quadem. Choć oryginalne części są nieco droższe niż zamienniki, to zdecydowanie rzadziej będą wymagały wymiany. Co więcej, podczas jazdy będziesz mógł czuć się naprawdę bezpiecznie. Oryginalne części muszą spełniać rygorystyczne standardy i przechodzą specjalne testy wytrzymałości, czego nie można powiedzieć o tańszych zamiennikach. Niestety, tych w Internecie jest pełno.

Części OEM – gdzie kupić?

Właściciele quadów części do swoich maszyn kupują zazwyczaj w Internecie. Nic dziwnego, to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Niestety, robiąc zakupy w Internecie, trzeba być bardzo uważnym. Chwila nieuwagi i możesz natknąć się na aukcje sprzedające zamienniki. Chcąc kupić części OEM, wybierz zaufany sklep. Oryginalne części od producenta kupisz m.in. tutaj:

Zamienniki mogą być wyłącznie źródłem późniejszych problemów, a zaoszczędzone pieniądze szybko wydasz na wizytę u mechanika. Po co tak ryzykować? Już na samym początku warto postawić na produkty od producenta. Masz quada marki Suzuki, Yamaha, Kawasaki, a może Honda? Części do nich znajdziesz w sprawdzonym sklepie z oryginalnymi częściami, a jest nim Duo Quatro Moto. Będąc odpowiedzialnym właścicielem quada, nie warto ryzykować i kupować części z nieznanego źródła, choć oferty są zazwyczaj bardzo interesujące. Kusi nie tylko niska cena, lecz także duża dostępność części i szybka dostawa. Decydując się na oryginał, czasami musimy liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania. Nic dziwnego, tak jak w przypadku Hondy, magazyny producenta znajdują się aż w Japonii!

Niezależnie, w jakim celu jeździsz quadem – sportowym czy rekreacyjnym, zapewne wiesz, jak ważna jest sprawna maszyna. Często zdarza się, że z pozoru drobna usterka okazuje się sporą awarią i jazda quadem staje się niemożliwa na długi czas. Awarie i usterki zakończą się z dniem, w którym zaczniesz używać części OEM! Cieszenie się beztroską i bezawaryjną jazdą jest jak najbardziej możliwe. Jeśli po kolejnej już usterce, straciłeś nadzieję, to mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, ponownie ją odzyskałeś.

Artykuł partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Piątek 19.05.2023