Do kupienia Aston Martin Volante. Cholernie drogi unikat

David Beckham postanowił zrobić trochę miejsca w garażu i pozbyć się wyjątkowego modelu ze swojej kolekcji. To niezła okazja, bo takich samochodów jest tylko 78 na całym świecie.
at1.jpg

Klasyka gatunku, Aston Martin V8 Volante pomalowany na piękny czerwony kolor szuka nowego właściciela. Sprzedażą samochodu zajmuje się portal aukcyjny Auto Trader a oficjalnym sprzedawcą jest Aston Martin Works.

Sercem pojazdu z 1988 roku jest silnik V8 o pojemności 5,3 litra. Poprzez 5-stopniową manualną skrzynię biegów przenosi on moc 432 KM na koła. Setka na zegarze pojawia się w 5,3 sekundy, a licznik zatrzymuje się na 272 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: ASTON MARTIN ZABRAŁ SWÓJ PIERWSZY MOTOCYKL NA TOR. ZOBACZ FILM

W przypadku tego modelu najwięcej emocji wzbudza Pakiet X, czyli rozwiązanie zwiększające moc silnika. Modyfikacja zapewnia nie tylko lepsze osiągi, ale też gwarantuje głośniejszy wydech. Tak, żeby było nie tylko widać, ale też słychać, na ile stać właściciela. Egzemplarz, który został wystawiony na sprzedaż z Pakietem X opuścił fabrykę – to ważne, ponieważ w latach 80 istniała możliwość późniejszego zamontowania tego rozszerzenia.Kiedy samochód należał do Beckhama, wyróżniał się nie tylko oldschoolową formą i wyjątkowym designem, ale też indywidualnymi tablicami rejestracyjnymi „DB10001” wskazującymi na właściciela. Beckhamowie nigdy nie słynęli z zamiłowania do powściągliwej elegancji.

Wnętrze auta wyłożone jest kremową skórą i lakierowanym drewnem orzechowym. Na kołach zamontowane są oryginalne felgi Ronal, które zostały już wycofane z produkcji.

Oferty można składać pod tym adresem. Oczywiście to nie są tanie rzeczy. Każdy, kto będzie chciał ustawić sobie furę należącą do Beckhama w swoim garażu, musi liczyć się z minimalnym wydatkiem rzędu 2 196 012 zł. Oprócz samochodu z historią, cena zawiera 12 miesięczną gwarancję uwzględniającą potencjalne awarie spowodowane wiekiem maszyny.Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Auto Trader Poniedziałek 29.06.2020