Elektryczny Ford Mustang – szybszy niż którykolwiek zbudowany seryjnie

Limitowana edycja customowego Mustanga z elektrycznym napędem zrywa asfalt pod kołami i wgniata mózg w czaszkę.
charge-mustang-promo-3.jpg

To auto to prawdziwe połączenie klasyki z nowoczesnością. Klasycznie jest z zewnątrz, bo oto dostajemy pięknego Mustanga z 1960 roku z bebechami, których nie powstydziłaby się Tesla.

Elektryczny silnik zamontowany w tym aucie spełnia wszystkie współczesne standardy ekologiczności i jest w stanie posłać wóz od zera do setki w nieprawdopodobnie małą ilość czasu. Jest to dokładnie 3,09 sekundy! Oznacza to więc, że ten customowy Mustang jest szybszy od każdego Mustanga, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez Forda.Za projektem stoi londyński startup Charge Automotive, który planuje wypuścić jedynie 499 egzemplarzy tego auta. Każdy wart ćwierć miliona dolców, każdy z luksusowym, „szytym na miarę” wnętrzem i spersonalizowanym interfejsem.

Co do innych specyfikacji, wiadomo że zasięg elektrycznego Mustanga na jednym ładowaniu wyniesie 200 km. Czas ładowania nie jest jednak znany, ale można zakładać, że inżynierowie ze startupu nie dadzą ciała – wszak w ich CV widnieje współpraca nad projektami dla McLarena, Jaguara i drużyny Williams F1.

Pierwsze egzemplarze elektrycznych Mustangów trafią do szczęśliwych właścicieli we wrześniu 2019.

all-electric-mustang-charge-designboom-4.jpg

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. mat. pras. Poniedziałek 19.11.2018