Elon Musk rekrutuje za naszą zachodnią granicą. Polacy mogą nieźle zarobić

Jeżeli aktualnie szukasz roboty, to na pewno nie jesteś z tym sam. W końcu przez pandemię sporo osób musiało pożegnać się ze swoją ciepłą posadką. Natomiast świetna opcja pracy pojawiła się w Niemczech. Elon Musk rekrutuje tam do nowej fabryki Tesli.
elon musk.jpg
To chyba jedna z najbardziej przyziemnych informacji, jakie Elon Musk przekazał światu w ostatnim czasie. Po wystrzeleniu rakiety w kosmos, wykopaniu tunelu pod Las Vegas i ogłoszeniu planów podboju Marsa ekscentryczny miliarder oznajmił, że szuka pracowników do nowej fabryki Tesli powstającej w Niemczech.

Musk osobiście odwiedził naszych zachodnich sąsiadów i obiecał, że samodzielnie przeprowadzi część rozmów rekrutacyjnych. Fabryka, w której mieliby pracować potencjalni kandydaci, ma być gotowa już w 2021 roku. Z tamtejszych taśm ma schodzić co roku pół miliona samochodów elektrycznych.

Świetną informacją dla Polaków mieszkających nieopodal Niemiec jest to, że fabryka znajduje się w Gruenheide leżącym około 50 km od granicy z Polską. Jeszcze bardziej kuszące jest wynagrodzenie, które ma wynosić ok. 2700 euro miesięcznie (ok. 12 tys. zł).

Tesla musi zatrudnić 7 tys. pracowników, żeby fabryka w ogóle mogła wystartować, dlatego szanse na zatrudnienie – dla osób mających odpowiednie kompetencje – są całkiem spore. Co ciekawe, szef agencji pracy we Frankfurcie Jochem Freyer powiedział, że dla tych bez doświadczenia są gotowi zaoferować specjalne kształcenie w zawodzie.

Nawet jeśli rozmowa kwalifikacyjna przebiegnie nie po myśli kandydata, to i tak na pewno wyjdzie z niej zadowolony. W końcu nie każdy ma okazję zostać wyrzuconym z rekrutacji przez Elona Muska.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Getty Images Czwartek 12.11.2020