Filmy drogi

Batmobil to bez wątpienia wózek, jakim każdy facet chciałby jeździć do pracy lub na ryby. Są jednak inne nie mniej znane samochody filmowe, o których warto marzyć.
batmobile 2009
Trudno mieć je wszystkie, bo takim zbiorem zainteresuje się – i słusznie! – od razu CBA. Ale oto krótka lista aut, z którymi chętnie zrobilibyśmy sobie fotę podczas naszej sesji, czyli modelka CKM też musiałaby zagrać tutaj jakąś rolę!


MERCEDES–BENZ LG 3000 Z 1939 ROKU
poszukiwacze.jpg
Ciężarówka, która z niewątpliwą gracją, klasą i brawurą grała w filmie o przygodach Indiany Jonesa: „Poszukiwacze zaginionej Arki”

PLYMOUTH FURY Z 1959 ROKU
christine.jpg
Limuzyna ta zagrała bezsprzecznie główną i najbardziej tragiczną rolę w filmie „Christine”, horrorze na podstawie książki Stephena Kinga


CADILLAC MILLER METEOR Z 1959 ROKU
pogromcy.jpg
Służbowe autko kultowych już „Pogromców duchów”, czyli bohaterów słynnej komedii z dreszczykiem pod tym samym tytułem


CHECKER CAB Z 1970 ROKU
taxidriver.jpg
To nie jest zwykła nowojorska taksówka, bo siedział w niej Robert De Niro w roli mocno porąbanego bohatera filmu „Taksówkarz”


DELOREAN DMC 12 Z 1983 ROKU

delorean.jpg
Samochód, który najpierw przyczynił się do bankructwa swego wynalazcy, by potem poruszać się w czasie w filmie „Powrót do przyszłości”

BATMOBIL TUMBLER Z 2009 ROKU
batmobileSG.jpg
Taki wózek nie istnieje poza światem filmu, ale od lat marzą o nim faceci, nawet tacy, którzy nie ubierają się w lateks jak Batman


Dodał(a): CKM/fot. mat. prasowe Środa 29.01.2014