“Frog” idzie za kratki. Wyrok bezwzględnego więzienia dla pirata drogowego

Sławetny pirat drogowy o pseudonimie “Frog” usłyszał dzisiaj wyrok za wykroczenia popełnione pod Kielcami w 2014 roku. Sąd wymierzył oskarżonemu karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
Robert n_censored.jpg

Dzisiaj zapadł wyrok w sprawie Roberta N. ps. “Frog”. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał pirata drogowego na 2 lata i 6 miesięcy za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Wyrok dotyczył tzw. wątku kieleckiego. Robert N. w lutym 2014 roku popełnił na drodze krajowej nr 7 pod Kielcami aż 81 wykroczeń. Nieprzepisowa jazda doprowadziła do 35-kilometrowego pościgu z udziałem policji. Frog momentami uciekał przed funkcjonariuszami jadąc z prędkością 220 km/h.

Oprócz kary więzienia, która w przypadku Froga potrwa ponad 2 lata. Oskarżony będzie musiał zapłacić 400 zł opłat sądowych.
– Właściwym lekarstwem dla oskarżonego, aby uświadomił sobie stopień winy, będzie kara bezwzględnego pozbawienia wolności – podał sąd.

CZYTAJ TAKŻE: Boguś "Frog" wraca z filmikiem

Warto dodać, że sędzia Agata Pomianowska uniewinniła Froga od zarzucanego mu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym w “wątku warszawskim”. Chodzi o słynny przejazd Roberta N. BMW M3 ulicami Warszawy. Filmik pokazujący skrajnie niebezpieczną jazdę zebrał do tej pory na portalu Youtube ponad 5 milionów wyświetleń.

– Oskarżony nie wyczerpał znamion sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, ponieważ pomimo brawurowej jazdy, poruszając się z dużą prędkością i powodując dezorganizację na drodze, oskarżony w krytycznym czasie panował nad swoim pojazdem - informuje sąd. 

W opinii sądu Robert N. został już ukarany za wykroczenia, które 5 czerwca 2014 r., które popełnił na ulicach Warszawy. Dodatkowo “Frog” otrzymał 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Oskarżonego nie było w sądzie podczas ogłoszenia wyroku.Dodał(a): Kamil Nowicki Poniedziałek 15.02.2021