Fura na Dzień Dziecka. LEGO zbudowało Lamborghini Sian

Jeśli z jakiegoś powodu nie udało ci się załapać na jeden z 63 egzemplarzy pierwszej hybrydy od Laborghini, to z pomocą przyjdzie LEGO. Model złożony z 3696 klocków podobnie jak oryginał nie należy do tanich.
lego_technic_lamborghini_sian.jpg

Lamborghini Sian zostało odtworzone w skali 1:8. Ma 60 cm długości, 25 cm szerokości i 13 cm wysokości. Choć na opakowaniu znajduje się oznaczenie 18+ , to jest oczywiste, że w przypadku takich gadżetów wiek nie ma żadnego znaczenia, bo każdy chłopiec niezależnie od wieku, chciałby mieć swoje Lamborghini.

CZYTAJ TAKŻE: LAMBORGHINI HURACAN EVRO RWD SPYDER. FURA NA POGODĘ DLA BOGACZY

Praca nad modelem z klocków trwała dwa lata i rozpoczęła się, gdy Lamborghini pokazało pierwsze wizualizacje samochodu. Projektanci z LEGO odwiedzali również fabrykę w Sant’Agata, aby przyjrzeć się z bliska procesowi produkcji. Jak przyznał starszy projektant LEGO Technics Aurelien Rouffiange, odtwarzanie modeli istniejących samochodów ( do tej pory powstał Bugatti Chiron i Porsche 911) wykonywane jest w oparciu o istniejące elementy LEGO, jednak konstrukcja Siana wymagała stworzenia nowych klocków.

lego_technic_lamborghini_sian_2.jpg

Powstały więc nowe nadkola, trójkątne elementy na pokrywie bagażnika oraz listwy. Jak w każdym Lamborghini z silnikiem V12 drzwi unoszą się do góry – do stworzenia ich ostatecznego kształtu designerzy Lego wykorzystali kilkanaście prototypów. Wiadomo, że jednym z najbardziej istotnych elementów każdego sportowego samochodu jest aerodynamika, dlatego też Sian wykonany z Lego może unosić spojler. Podobnie jak oryginał, zestaw LEGO 42115, Lamborghini Sian FKP37 nie jest tani –  kosztuje 1650 złotych.

Oryginalny Sian jest wyposażony w wolnossący V12 o pojemności 6,5 litra w połączeniu z silnikiem elektrycznym jest w stanie wygenerować moc 819 KM. Auto rozpędza się do setki w 2,8 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 350 km/h. Limitowana ilość egzemplarzy nawiązywała do roku powstania marki. Z fabryki w Sant'Agata wyjechały więc 63 samochody upamiętniające rok 1963. 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Lego Poniedziałek 01.06.2020