Galaktyczny Mustang

Około 160 tysięcy złotych będzie kosztował najbardziej agresywny samochód w całej galaktyce. Kształty nowego Forda Mustanga inspirowane były maską Dartha Vadera.
2.jpg

W SKRÓCIE:

Ford Mustang przeszedł lifting. Jego nowe kształty inspirowane są maską Dartha Vadera. Usprawniony silnik ma generować moc 420 koni mechanicznych i 528 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Szacuje się, że jego cena będzie wynosić około 160 tysięcy złotych.

PEŁNA WERSJA:
4 maja jest ogłoszony dniem „Gwiezdnych Wojen”. Każdy fan świętuje to na swój sposób. Designer Forda Melvin Betancourt właśnie z tej okazji wyznał, że kształty Mustanga, który wjedzie na ulice w 2018 roku, inspirowane są maską największego przestępcy w odległej galaktyce – Dartha Vadera. Jej kontury stanowiły podstawę do projektu przodu modelu, dzięki czemu samochód wygląda naprawdę groźnie.

Wśród kosmetycznych zmian najbardziej rzucają się w oczy przednie lampy. Zarówno te jak i tylnie wykonano w technologii Led. W masce pojawiły się dodatkowo wloty powietrza. Lifting wygląda naprawdę imponująco. Dotyczy również motoru pojazdu. Chociaż wciąż samochód ma być napędzany V8 o pojemności 5.0 litra, to dzięki nowym wtryskom paliwa i wyższym zakresie obrotów, ma rozwijać 420 koni mechanicznych oraz 528 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Modernizację przeszła także skrzynia, która teraz będzie miała 10 przełożeń.

W ramach ulepszeń usprawniono zawieszenie, co ma pozwolić na lepsze zachowanie auta na zakrętach. Mocniejsze stabilizatory zapewniają większe właściwości jezdne i przyczepność. Oczywiście wszystko ma swoją cenę. Szacuje się, że 2018 Ford Mustang będzie kosztował około 160 tysięcy złotych. Niezbyt wygórowana kwota, za możliwość patrzenia jak rebelianci uciekają w popłochu.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:Ford Piątek 05.05.2017